Nové toalety pre miestnu školu v Utengule

Wakulima Maendeleo začalo pred 2 mesiacmi s výstavbou nových toaliet pre miestnu školu v Utengule. Tešíme sa, že výstavbou základnej sanitácie bude podporené zdravie detí. Pre väčšinu z nás je to samozrejmosť, ktorá nie je ničím výnimočná. Vedeli ste však, že v roku 2020 (Sanitation Statistics – UNICEF DATA, 2021) takmer 1,7 mld. ľudí nemalo prístup k základnej sanitácie?

Aneta veze z Usangu spoustu skvělých zpráv!

Naše dobrovolnice Aneta ukončila svůj pobyt v Usangu – zjistila, že partnerská organizace Wakulima funguje velmi dobře a farmáři reportují velké přínosy aktivit Maendelea na jejich život. Také projekt Experimentální pole má za sebou první část realizace, budeme usilovat o to, aby se v dalším roce tento projekt s velkým potenciálním dopadem na životy farmářů v příštím roce rozšířil.

Máme dobrovolnici v Tanzanii

A je to tady! Po roce a půl jsme se opět vypravili do Tanzani! Cílem naší jednočlenné výpravy v podobě dobrovolnice Anety bude zjistit, jak se daří farmářům zapojeným do projektu Podpora podnikání, navrhnout možnosti rozšíření projektu Experimentální pole, a zároveň vytvořit plán potenciální spolupráce s jinou českou organizací Děti Afriky.

Poleťte s námi do Tanzanie … aneb jak se žije v Usangu

Vážení přátelé, přijměte naše pozvání a poleťte s námi (alespoň virtuálně) do Tanzanie! Ukážeme Vám, kde působíme, jak naši farmáři žijí, co jí a jak pracují… a ať necouráme jen v zahraničí, seznámíme Vás s námi a neutečou Vám ani novinky, které se v Maendeleu udály v roce 2020.

Pomáháme více!

Naše partnerské družstvo Wakulima se rozrůstá, v našich aktivitách bude nově zapojeno celkem 120 farmářských rodin. Chystáme také inovaci projektu Experimentální pole, kde by se nově mohly pěstovat namísto rýže fazole.

Běží nám kampaň na HitHitu!

Chceme rozšířit sortiment našeho eshopu „Krámek naruby“ a z jeho zisků finacovat zapojení dalších 24 rodin do projektu Podpora farmaření, kterým pomáháme ve východoafrické Tanzanii.