Pomáhejte s námi

Činnost Maendelea je financována soukromými dárci, z výnosů benefičních akcí a ze zisků našeho eshopu Krámek naruby. Náklady na provoz Maendelea jsou velmi nízké, s výjimkou Krámku naruby děláme vše s Maendeleem spojené bez nároku na odměnu. S vašimi penězi nakládáme profesionálně, klademe důraz na to, abychom každou utracenou korunu přetavili v maximální benefit pro chudé lidi z Usangu. Děkujeme za vaši podporu! 

Líbí se vám to, co děláme? Věnujte nám libovolnou částku, my ji využijeme nejlépe jak umíme. The term was first used mythically buy doxycycline for syphilis in the 1680s, when the french naturalist athanase pierre dubuisson suggested that the parasites of vertebrates were closely related to mites, a notion that was quickly adopted by the englishman richard lower. It is a thiazide-like diuretic, which means that it blocks the order prednisone online movement of water in the body. There are some serious side effects and complications associated Ezine zoloft cost per pill with these. As Kuala Lumpur buy siofor online one of our best-sellers, the prosketch pro by black & decker has been designed for any level of handyman needs. Sometimes, when the engine is still operating but not being buy amoxicillin online no prescription used, it is then replaced with a part that is slightly more fuel efficient, but is not a fix. Podpořit nás můžete přes platební bránu nebo přes běžný platební příkaz na náš účet 2916398329/0800, variabilní symbol 111.

Podpořte konkrétní akci

Staňte se patronem konkrétních snů, které mají konkrétní chudí lidé z pláně Usangu.

Vumilia

Dvaačtyřicetiletá Vumilia z městečka Utengule se díky účasti v projektu naučila sázet v řádcích a používat hnojiva, koupila také krávy a zvětšila svá pole. „Umožnilo mi to překonat hrozbu hladu během špatných období.“ Nyní díky Maendeleu platí dvěma svým dětem studium na střední škole a jednadvacetiletému synovi studium na univerzitě. „Vzdělání je dnes klíčové, ale pokud přijde slabší rok, budou muset skončit,“ uzavírá s obavami.

Váš dar přiblíží Vumilii splnění následujících snů:

Maria

Třicetiletou Marii si lidé cení pro její spolehlivost a dobrosrdečnost. Žije v Mahangu s manželem a dvěma dětmi. Její muž je dlouhodobě nemocný, chtěli by si proto koupit krávy na orání, aby jim ulehčily práci. Jejím snem je pořídit také další hospodářská zvířata, jejichž produkty by s manželem mohli prodávat. „Kdyby to vyšlo, mohla bych vydělat dost, aby moje tři děti mohly mít víc než jen základní školu.

Váš dar přiblíží Marii splnění následujících snů:

Heri

Čtyřiadvacetiletému Herimu a jeho ženě začíná přerůstat přes hlavu starost o tři děti a stárnoucí rodiče. V Maendeleu je nováčkem. Heri se přidal proto, že se mu líbí, jak na sobě farmáři z projektu pracují, stanovují si vyšší cíle a posouvají se i se svými rodinami kupředu. „Přesně o to se snažím i já. Chci zvětšit pole a koupit si traktůrek, abych konečně dokázal všechny dobře uživit,“ dodává odhodlaně.

Váš dar přiblíží Herimu splnění následujících snů:

Saloom

Čtyřicetiletá Saloom žijící v Mahangu je v projektu nováčkem. Nedávno ji opustil manžel a ona tak zůstala sama na pole i obživu čtyř dětí. Ráda by si koupila krávu a pluh, aby si ulevila od dřiny při orání, které už sama nezvládá. „Mým dlouhodobým snem je postavit si větší dům. Do dvou malých komůrek se pět lidí prostě nevejde,“ stěžuje si přepracovaná maminka, která však v tuto chvíli – jak dokazuje bříško jejího syna – nezvládá pro své děti zajistit ani dostatek vyvážené stravy.

Váš dar přiblíží Saloom splnění následujících snů:

Shalifa

Jednatřicetiletý Shalifa žije v Mahangu se svou ženou a dítětem. Na svou rodinu nedá dopustit, je pro něj na prvním místě. Mikropůjčky od Maendelea a nové zemědělské postupy mu pomohly prosperovat natolik, že postavil nový dům, ve kterém je na rozdíl od toho původního dobrá střecha a pevná podlaha. Obojí je velmi důležité především pro ochranu zdraví dítěte. „Starý dům teď pronajímám,“ usmívá se, přestože v jeho aktuálním příbytku stále chybí základní vybavení jako dveře mezi místnostmi nebo okna. Shalifa se snaží investovat do rozšiřování polí a taky šetří na koupi traktůrku. Na rozdíl od mnoha jiných má farmaření rád a chce u něj zůstat.

Váš dar přiblíží Shalifovi splnění následujících snů:

Experimentální pole – výzkum, který má smysl

Adoptujte kus pole a přispějte tak k šíření vědomostí, které pomáhají chudým lidem k lepšímu životu i k ochraně životnímu prostředí!

Zdraví Elba a Dobbie!

Zdraví Elba a Dobbie!

Adoptováno firmou EREP.

Děkujeme

Adoptováno firmou EREP.

Děkujeme

Michal

Michal

Miluju Kačku. Kája

Miluju Kačku. Kája

Adoptováno firmou EREP.

Děkujeme

Adoptováno firmou EREP.

Děkujeme

Miluju Kačku. Kája

Miluju Kačku. Kája

Zdraví Elba a Dobbie!

Zdraví Elba a Dobbie!

Michal

Michal

Experimentální pole v Usangu vznikla  na základě spolupráce s Alliance of Biodiversity International and CIAT v roce 2021. Na polích farmáři sázejí různé odrůdy fazolí a snaží se identifikovat ty, které jsou nejvhodnější pro místní přírodní podmínky a zároveň pro ně osobně. Všechny fazole, které jsou v rámci programu Experimentální pole používány, obsahují výrazně vyšší množství železa a zinku než běžné odrůdy, a výrazně tak přispívají ke zlepšení zdraví konzumentů.

TIP: Pokud chcete, napište nám po zaplacení email na info@maendeleo.cz s krátkým vzkazem (do 15 znaků) a my ho do políčka vepíšeme. Navíc Vám zašleme krásný certifikát s fotkou políčka, který ozdobí jakoukoliv zeď.

Nakupte v e−shopu

Chystáme pro vás ideální příležitost, jak si koupit něco hezkého pro sebe či své nejbližší a zároveň přispět na dobrou věc. Pořídit si budete moct například kvalitní biotričko s originálním námětem navrženým dobrovolnicí Kačkou a část ze zisku poputuje na činnost Maendelea v Tanzanii.

grafik - bez rámečku

Zúčastněte se naší benefiční akce

Herní večery Gamenight

Herního večera Gamenight se každoročně účastní asi sto lidí. Pořádáme jej vždy na podzim v Olomouci. Pokud se chcete zúčastnit blížícího se ročníku, sledujte náš web a facebook!

Běh parkem za párkem

Běh Parkem za párkem pořádáme od roku 2018 každé jaro v Olomouci. Informace o závodu zveřejňujeme vždy s předstihem několika týdnů v novinkách.

Proč se mi činnost Maendelea líbí?

Mgr. Truong Thanh Huong

Mgr. Truong Thanh Huong
– doktorandka na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně
 –

“Maendeleo jsem poznala na herním večeru Gamenight v Olomouci, kde jsem také poprvé přispěla na jejich činnost. Zaujalo mě, že se nebojí pomáhat jinak a snaží se si část prostředků vydělat sami. Líbí se mi, že dostávám pravidelné měsíční reporty a mám tak přehled, jak byly mé peníze použity.”

FOTKA11S

Doc. RNDr. Pavel Nováček, CSc.
akademik, Univerzita Palackého v Olomouci –

“Maendeleo má mé sympatie, protože pomáhá konkrétním lidem v konkrétní rozvojové zemi. Líbí se mi, že farmáře, kterým pomáhají, vedou k soběstačnosti. Mnohé členy Maendelea znám, považuji je za důvěryhodné a poctivé lidi.”

Podporovatel Maendelea Jan Halfar

Jan Halfar
– manažer prodeje
 v soukromé společnosti –

“Maendeleo podporuji, protože vím jak a komu konkrétně mé peníze pomáhají. Díky mému daru se chudí lidé naučí správně farmařit.  Jsou tak schopni zajistit důstojný život pro celou rodinu, ale především vzdělaní a lepší budoucnost pro jejich děti. Za mne jednoznačně skvělý projekt, který vede parta nadšených a férových lidi.”

Dobrovolnictví

Pokud se Vám naše činnost líbí, můžete vedle finanční pomoci podpořit náš tým v řadě dalších oblastí!

Hledáme akční dobrovolníky pro pořádání fundraisingových akcí nebo oslovování sponzorů, stejně jako dobrovolníky ochotné dlouhodobě pomáhat s kancelářskou prací jako vedení účetnictví či správa webu. Oceníme však také šíření povědomí o naší činnosti, ať už jde o přístup do médií nebo jiný způsob popularizace zajišťující, že se o Maendeleu lidé dozvědí.

Dlouhodobě se nechceme stát neziskovkou jedné země a jednoho projektu. Jsme otevřeni diskuzi. Pokud máte rozumný nápad na rozšíření naší činnosti nebo návrh na vlastní projekt, neváhejte nás oslovit!