nezisková organizace, pomoc ke svépomoci, Tanzanie

Aktuality

Veselé Vánoce a Štastný nový rok 2019

2018-12-24

Milí příznivci,

Celý tým Maendeleo Vám přeje krásné a pohodové prožití svátků vánočních a mnoho uspěchů v následujícím roce. 

A také Vám děkujeme za Vaši přízeň a podporu v tomto roce a tešíme se na další, budoucí spolupráci.

 Děkujeme, že jste s námi!

Úspěšná kampaň

2018-12-19

Crowdfundingová kampaň, kterou jsem rozjeli na Startovači, proběhla úspěšně. Díky Vám se nám podařilo vybrat 113% cílové částky.

Děkujeme

Podpořte crowdfundingovou kampaň

2018-12-07

Před pár dny jsme na Startovači rozjeli crowdfundingovou kampaň, díky které chceme rozjet vlastní e-shop, jehož zisk bude sloužit k spolufinancování činnost Maendelea jak v Tanzanii, tak i v Česku. Tak neváhej a podpoř tenhle projekt ještě dnes! Za každý příspěvek získáš originální odměnu, ale i dobrý pocit z toho, že jsi udělal něco pro dobrou věc.

 

Report z Mistrovství herního šestiboje

2018-12-04

20. listopadu se uskutečnil již 7. ročník fundraisingové akce Gamenight. Mistrovství v herním šestiboji celkově vyneslo 10 320 Kč a tento výtěžek poputuje na projekty Maendelea v Tanzanii.  Děkujeme všem účastníkům, partnerům a dobrovolníkům za podporu.

 

Gamenight - Mistrovství v netradičním šestiboji

2018-11-12

Sedmý ročním Gamenightu je tady! Tak si ho nenech ujít! Vezmi sebou kamarády a přijď si 20. listopadu do Pevnosti poznání zasoutěžit v netradičním šestiboji. A o jaké disciplíny vlastně půjde?

1. Člověče, nezlob se
2. Město, jméno, zvíře, rostlina, věc
3. Prší/ferbl
4. Guma
5. Pexeso

Ti nejlepší se utkají ve finálové čáře.

Startovné: 60 Kč na osobu
Kde: Pevnost poznání
Kdy: úterý 20. listopadu 2018
V kolik: registrace od 19.15 h, začátek ve 20.00 h

Veškerý výtěžek z akce půjde na podporu činnosti neziskové organizace Maendeleo.

 

Prodej suvenýrů z Tanzánie a Keni

2018-09-02

Naše členka Kateřina dovezla z Tanzanie a Keni suvenýry. Jejich zakoupením přispějete na podporu projektů Maendelea, zejména pak na projekt Podpora farmaření. O jaké suvenýry se jedná, naleznete zde.

V případě zájmu kontaktujte – mejsnarovakaterina@gmail.com

 

 

 

Členka Maendelea Adél Hemelíková píše o mikrofinancování v rozvojové pomoci

2018-08-23

Víte, kde leží kolébka mikrofinancí? Čtěte víc ZDE

Adéla píše, že: "Chudí lidé umí a chtějí šetřit peníze, a pokud tak nedělají, je to spíše důsledek nedostatku příležitostí. Pro spoustu lidí je toto tvrzení překvapivé, jelikož koncept mikrofinancování (zejména mikropůjček) [v kontextu rozvojové spolupráce] je u nás stále poměrně novým a neznámým pojmem. Mikropůjčky a ostatní služby však mohou být účinným nástrojem v boji proti chudobě."

Výroční zpráva za rok 2017

2018-08-17

Vážení příznivci Maendelea 

Zveřejnili jsme pro Vás Výroční yprávu za rok 2017.

Děkujeme za Vaši přízeň a tešíme se na další spolupráci.

Vaše Maendeleo

Rozhovor se Zuzkou Břehovou, členkou výkonného výboru Maendelea

2018-06-22

Zuzka v Maendeleu působí od roku 2012, tedy téměř od samého začátku. Aktuálně pracuje v humanitární a rozvojové sekci organizace Člověk v tísni, konkrétně na projektech v Demokratické republice Kongo.

Rozhovor o Maendeleu, jak se k němu dostala, co ji vede k pomoci v zahraničí, k dobrovolnické práci po práci, která ji živí, a jak to souvisí s vysokoškolským oborem, který vystudovala, se Zuzkou udělala Boba Markovič Baluchová. Děkujeme!

Rozhovor na webu Media about Development si přečtěte ZDE.
Z rozhovoru vznikl také článek, který vyšel na Prohuman.sk. Článek najdete ZDE.

     

Fundraisujeme na projekt Podpora podnikatele!

2018-05-02

Projekt Maendelea „Podpora podnikání“ je výsledkem spolupráce mezi partou lidí z Olomouce a tisíce kilometrů vzdálenými farmáři z Usangu. Máte šanci pomoci místním zlepšit jejich podmínky a zároveň odměnit jejich kreativitu a vynaložené úsilí. Půjdete do toho s námi? Pro více informací následujte odkaz.

Poběžte s námi Parkem za párkem!

2018-04-18

V olomouckém rozáriu uspořádá Maendeleo dne 2. 5. 2018 pětikilometrový běh, součástí programu bude i živá hudba a grilovačka. Start události je v 15:00. Více informací najdete na události na Facebooku.

Dobrovolnice Katka je za farmáři v Tanzanii

2018-02-25

V sobotu 24. 2. dorazila Katka Mejsnarová z Dar Es Salaamu po více než 12 hodinách autobusem do města Mbeya k našim dlouholetým přátelům a "rádcům", k Michaelovi a jeho rodině a k Geofrymu. Jakmile si trochu odpočine, vydá se za farmáři na vesnice. V Usangu stráví sběrem dat a monitoringem projektů Maendelea přibližně 3 týdny. Po Tanzanii se plánuje přesunout ještě na stejně dlouhou dobu do Keni, kde bude pod záštitou jiné organizace také sbírat data o drobných farmářích z podobných projektů.

Nejnovější fotografie a zprávy z oblasti, kde je právě v plném proudu období dešťů, budeme ve větší intenzitě přidávat na náš Facebook, kam Vás tímto srdečně zveme. Kompletní zprávu z monitoringu a s událostmi posledních týdnů zašleme našim dárcům a partnerům. Máte-li zájem dostávat zprávodaj o naší spolupráci s farmáři a s organizací Wakulima Maendeleo (vychází cca 4x ročně) a jiné důležité či zajímavé novinky o naší práci, napište nám na info@maendeleo.cz, rádi Vás budeme informovat.

   
Denní průtrže, všude zeleno, hlavní zemědělská sezóna a teploty kolem 30 stupňů; to je období dešťů v Tanzanii.

Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2018

2017-12-23

Vážení přátelé a podporovatelé Maendelea,

rádi bychom Vám touto cestou poděkovali za další rok, který pomáháte ke svépomoci v Tanzanii s námi. Rok 2017 byl pro nás důležitý především pro stabilizaci naší činnosti. Soustředili jsme se na postupné předávání vedení projektů místní organizaci Wakulima Maendeleo a prohlubování a udržitelnost spolupráce českého a tanzanského Maendelea. V tomto bychom chtěli pokračovat také v roce 2018. Přejeme Vám, aby se Vám v novém roce naplňovalo vše, co si přejete. 

Těšíme se na další spolupráci v roce 2018.

Jen to nejlepší Vám přeje Vaše Maendeleo

Nástěnný A3 kalendář Maendelea na rok 2018

2017-12-12

Máme hotové krásné nástěnné kalendáře pro rok 2018! 

V kalendáři najdete krásné fotky pořízené našimi dobrovolnicemi jak z tanzanské oblasti, kde působíme, tak z vícero míst východní a jižní Afriky. Jak naznačuje první strana kalendáře, najdete v něm zvířátka, lidi i krajinky. Zbývá nám posledních pár kusů, neváhejte a udělejte radost před Vánoci hned několikrát. 

Cena za kalendář je 300,- Kč.
Veškerý výtěžek jde na naše aktivity v Tanzanii. Kalendáře předáváme osobně v Olomouci, Praze, Ostravě, případně dle domluvy nebo zasíláme poštou za 54,- Kč. 

V případě zájmu nám napište na info@maendeleo.cz nebo na náš Facebook/Maendeleo.

Děkujeme všem, kteří nám pomohli se zpracováním kalendáře. Fotografkám Kačce, Barče a Zuzce, grafikovi Robinovi Vizzinimu za design kalendáře a fotografovi Ondrovi Uhlířovi za pomoc s výběrem a post-processingem fotografií. V neposlední řadě děkujeme také tiskárně TYGR TISK u Stromovky za skvělou spolupráci. 

POZNÁMKA: všechny kalendáře jsou aktuálně vyprodané. 
Děkujeme za obrovský zájem!
Čistý výtěžek z jejich prodeje pro tanzanské farmáře činí 6 404 Kč.

Gamenight aneb Mistrovství Olomouce v herním šestiboji

2017-11-29

21. 11. 2017 se opět konal Gamenight, naše každoroční a největší fundraisingová akce. Mistrovství se účastnila více než stovka soutěžících a vyneslo 21 053 Kč. Velké díky účastníkům, všem sponzorům akce, dobrovolníkům, i všem dalším příznivcům! Celý výtěžek poputuje na podporu našich projektů v Tanzanii.

 

Za krásný plakát děkujeme grafikovi Filipovi Kevélymu. V případě zájmu o jeho služby ho kontaktujte na jeho stránce.

Mikropůjčky: (a)sociální podnikání v rozvojových zemích?

2017-11-02

Martin Schlossarek, předseda a zakladatel Maendelea v Tanzanii, byl pozván na Rozvojový večer, který již řadu let v Olomouci pravidelně pořádá nezisková organizace ARPOK. Tématu mikropůjček se Martin věnuje dlouhodobě a nedávno při svém tříměsíčním pobytu v Zambii mimo jiné sbíral data o fungování tamních mikrofinančních institucí. Výsledky tohoto výzkumu na večeru také prezentoval.

Jsme rádi, že máme v týmu Martina (nebo on má v týmu nás? :-) ), který se nebojí mluvit o pozitivech i kritice mikropůjček tak, jak jsou, a zároveň díky tomu založit jejich fungování v Tanzanii tak, abychom pomoc poskytovali co nejlépe a také na základě znalostí a zkušeností z dalších míst. Jsme přesvědčeni, že v naší práci je potřeba se neustále rozvjíjet, vzdělávat a učit se z případných chyb vlastních i cizích. I tak můžeme vidět, že naše práce v Tanzanii má smysl a že v ni věříme.

Souhlasíte s námi a rádi byste podpořili naši spolupráci s lidmi přímo v Tanzanii? Pak pomáhejte ke svépomoci s námi!

Můžete nám přispět libovolnou částkou na číslo účtu 2916398329/0800, VS: 05.

Všichni pracujeme pro Maendeleo s chutí, dobrovolně a ve svém volném čase, proto si můžete být jisti, že veškeré příspěvky putují přímo na podporu aktivit v Tanzanii. 

Děkujeme, že pomáháte ke svépomoci s námi!

 

Maendeleo na Letní škole rozvojové spolupráce v Olomouci

2017-09-07

Maendeleo se dne 7. 9. 2017 v odpoledních hodinách zúčastnilo "Marketu organizací" na Letní škole rozvojové spolupráce (LŠRS) v Olomouci, kterou pořádá Katedra rozvojových a environmentálních studií Univerzity Palackého. Akce se konala v budově Přírodovědecké fakulty. Více informací o LŠRS naleznete zde.

Výroční zpráva za rok 2016

2017-07-21

Vážení příznivci Maendelea,

zveřejnili jsme pro Vás Výroční zprávu za rok 2016.

Přejeme příjemné čtení a pěkné léto!

Vaše Maendeleo

Potkejte nás v Olomouci!

2017-04-26

Stánek Maendelea můžete v následujících dnech potkat na Ekojarmarku (Horní náměstí, Olomouc, pondělí 1. 5. 2017) a na Majálesu (Bezručovy sady, Olomouc, středa 3. 5. 2017). Rádi se s Vámi uvidíme! 

Blog dobrovolníků

2017-02-19

Zuzka oprášila blog a zase píše příspěvky z Tanzanie.
Blog zobrazíte kliknutím sem.

K poslechu: 

Dále čtěte:

 

Klikni a přispěj

2017-01-08

Podpořte projekty tím správným kliknutím každý den. Ve spolupráci s nákupním portálem Givt klikáme pro farmáře, abychom je mohli podpořit i v dalších činnostech. Ve hře je až 20 000 Kč.

Sbírejte s námi 0,50 Kč za 1 klik denně z každého zařízení, které používáte a pomáhejte s námi ke svépomoci.

Klikejte na odkaz ZDE. Děkujeme!

PF 2017

2016-12-31

Děkujeme Vám za Vaši podporu drobných farmářů v Tanzanii v roce 2016. Jen díky Vám můžeme pomáhat těm, kteří to potřebují a mají o spolupráci zájem. Vážíme si Vaší důvery v Maendeleo.

Těšíme se na další spolupráci v novém roce.

Tým dobrovolníků Maendelea

Staň se DOBRÝM dárcem!

2016-12-08

Dobrý skutek na Vánoce? Pomozte ke svépomoci chudým farmářům v Tanzanii.

Stále sháníme finance na podporu všech farmářek a farmářů, kterým jsme naši pomoc slíbili. Hlavní zemědělská sezona se kvapem blíží. Více o projektech, které s námi můžete podpořit, najdete ZDE.

Jak a komu pomáháme?
Podpořili jsme svépomocnou skupinu Motomoto, jež zvítězila v soutěži o grant Maendelea. Farmáři přišli s projektem výstavby komunitní studny v Mahangu.
 

Fundraisingová akce Gamenight

2016-11-24

V úterý 22. listopadu proběhl již pátý ročník fundraisingové akce Maendelea s názvem Gamenight aneb Mistrovství Olomouce ve stolním šestiboji. Tento herní večer díky všem soutěžícím a partnerům vynesl 20 162 Kč. Obrovské díky, že jste byli opět s námi! Celý výtěžek poputuje na podporu farmářů zapojených v našich projektech v Tanzanii.

Olomoucká Drbna to krásně shrnula ve své reportáži, děkujeme!
Helena v krabici vzpomíná, jak se hrálo, děkujeme za milá slova!

Pořádáme 5. ročník fundraisingové akce Gamenight

2016-11-02

V úterý 22. 11. pořádáme již pátý ročník naší největší fundraisingové akce v roce: Gamenight - Mistrovství Olomouce ve stolních hrách. Moc rádi Vás uvidíme!
 
Soutěžit se bude ve dvojicích v těchto hrách:
 
• pexeso
• živé Člověče, nezlob se
• město, jméno, zvíře, rostlina, věc
• kvíz
• hod vlaštovkou
• čára - velké finále
 
Startovné: 40 Kč/osoba
Kdy: úterý 22. listopadu 2016
Kde: Moravská vysoká škola Olomouc (mrakodrap u Envelopy za řekou Morava, přízemí) 
V kolik: registrace od 19.15 hod., začátek ve 20.00 hod.!

doprovodný program od 18.00 hod.
 
Více informací zde:
událost FCB | CZ 
událost FCB | EN
 
Partneři Gamenight 2016:
 
 

Maendeleo neziskovkou týdne na portálu GIVT.cz

2016-11-01

 NEZISKOVKA TÝDNE 

Pokud budete nakupovat na internetu, můžete tím pomoci farmářům v Tanzanii! Nakupujte zde http://bit.ly/MaendeleoNeziskovkaTydne a podpořte organizaci Maendeleo, která jako nástroj rozvoje v Tanzanii využívá vzdělávání společně s mikropůjčkami, a skrze největší zemědělský projekt Podpora farmaření tak pomáhá nejen zapojeným rodinám a celé komunitě, ale přispívá také k ekonomickému rozvoji a zvyšuje potravinovou bezpečnost v oblasti.

 

 

Financujte mikropůjčku pro farmáře. Pomozte ke svépomoci.

2016-10-14

Aktuálně sháníme finanční prostředky na poskytnutí mikropůjček pro tanzanské farmářky a farmáře.
Pomáhejte s námi tam, kde je to potřeba. Darujte tolik, kolik sami chcete. Pomáhat nemusí být drahé.
 

 • DARUJ PŘÍLEŽITOST NASTARTOVAT PODNIKÁNÍ
  Půjčte s námi podnikatelům na vesnicích v jihozápadní Tanzanii!
  Více informací najdete ZDE.
   
 • DARUJ DRUHOU ŠANCI
  Půjčte s námi farmářkám, farmářům nebo celým svépomocným skupinám, které v projektu začínají.
  Více informací najdete ZDE.

Bez Vás to nedokážeme.
Děkujeme!

Výroční zpráva 2015

2016-08-17

Výroční zprávu 2015 o činnosti spolku si můžete stáhnout ZDE.
Spolu s dalšími zprávami ji najdete v sekci "O nás" - "Stanovy a výroční zprávy".
 
Děkujeme všem našim partnerům a sponzorům za podporu v roce 2015 i letos a těšíme se na další spolupráci!
 
Vaše Maendeleo

Dobrovolnice Kateřina Mejsnarová vzpomíná na Tanzanii

2016-06-06

Katka se rozpovídala o svých zážitcích z Tanzanie. Jak se jezdí na kole na vesnicích v Tanzanii? O tom, ale i o mnohém dalším, se dočtete přímo v článku Toulky zapomenutou plání Usangu v Tanzanii.

Najděte si chvilku u kávy nebo čaje a užijte si příjemné čtení. Článek vznikl ve spolupráci s Hedvábnou stezkou, děkujeme!

Maendeleo s dalšími členy CCBC na výroční schůzi

2016-06-01

28. -29. května se zástupci Maendelea účastnili výroční schůze České koalice pro ochranu biodiverzity - CCBC. Bylo to další příjemné setkání s organizacemi a projekty, které působí na poli ochrany biodiverzity a rozvojové pomoci. Maendeleo je již rok součástí a jsme velmi rádi za to, že jsme k celému projektu CCBC byli přizváni.CCBC: Maendeleo, Lestari, Kedjom-Keku, MyElen, United Vision, Save Elephants, ISCP, Mořské želvy, Save Balikpapan, Veterináři bez hranic, Talarak, Faunus

Maendeleo na NGO Marketu v Praze i na olomouckém Majálesu

2016-05-09

Ve středu 27. dubna jsme byli na největším veletrhu neziskových organizací v ČR - na NGO Marketu ve Foru Karlín v Praze. Představovali jsme se návštěvníkům společně se CCBC - Českou koalicí pro ochranu biodiverzity, které je Maendeleo členem. Moc jsme si celou akci i její účastníky užili a těšíme se na příště.

O týden později, ve středu 4. května jsme byli již počtvrté součástí olomouckého Majálesu Univerzity Palackého v parku v Bezručových sadech. Děkujeme všem, kdo se za námi zastavili a zahráli si s námi hru s anglicko-česko-svahilskými slovíčky.

Celé odpoledne nás návštěvníci Majálesu mohli přímo podpořit také přes portál GIVT, který v Česku již více než rok podporuje neziskové organizace pomocí propojení byznysu a darů na dobrou věc. Díky hře, kterou si tým GIVTu připravil, návštěvníci naklikali pro Maendeleo krásných 510,- Kč. Pro více informací o tom, jak nakupování a dary přes GIVT fungují, mrkněte na náš návod nebo běžte na odkaz a rovnou začněte nakupovat. Jeden klik navíc udělá opravdový rozdíl. Radost si tak uděláte hned dvakrát - nákupem a podporou. :-)

Píše se o nás v online médiích

2016-04-23

V posledních dnech se o Maendeleu mluvilo na online zpravodajských webech i na Facebooku.

V úterý 19. dubna vyšel krátký článek o nás od autorky Kristýny Motlové na webu Pozitivní zprávy

A v tentýž den se objevil článek s vyjádřenou podporou Maendeleu také na informaním a vzdělávacím portálu Rozvojovka, kterou provozuje česká NNO Člověk v tísni. Článek sepsala redaktorka Jana Niedermeierová 24. března pro server Ihned. Takového sdílení si opravdu velmi vážíme a máme z toho radost. 

Maendeleo se CCBC na Zoo Hackaton

2016-04-12

Maendeleo se 8. - 10. 4. zúčastnilo akce s názvem Zoo Hackaton, která se konala v areálu Zoo Liberec. Některé problémy, s kterými se jako organizace potýkáme, se dají efektivně řešit za pomoci softwaru nebo hardwaru. Cílem akce byla nezištná pomoc od zkušených programátorů a vývojářů, kteří pro nás po celý víkend hledali a vytvářeli řešení. S týmem IT specialistů, kteří se pro Maendeleo nadchli a rádi by takto pomáhali dlouhodobě, budeme spolupracovat i v příštích měsících.

Na akci jsme byli společně s Českou koalicí pro ochranu biodiverzity (CCBC), s Lestari a se Zoo Liberec.
 
Více o akci a jak se příště můžete zapojit i Vy: www.zoohackaton.org
 

Rozhovor o Tanzanii s Bárou Hudcovou

2016-04-04

Naši dobrovolnici Barču Hudcovou vyzpovídala redaktorka PRESS.UPmedia Barbora Čandová. A jak to dopadlo? Přečtete si sami zde.

 

Napsali o nás v Hospodářských novinách

2016-03-29

Jana Niedermeierová o nás napsala na serveru Ihned.
Článek s titulkem ČEŠTÍ STUDENTI BOJUJÍ S CHUDOBOU V TANZANII. FARMÁŘŮM POMÁHAJÍ POMOCÍ MIKROPŮJČEK najdete na tomto odkazu

Sháníme finance nejen pro spuštění projektu Grantová soutěž!

2016-03-21

Projekt Grantová soutěž stále není zafinancován. Chcete-li přispět na jeho realizaci, navštivte prosím příslušnou podstránku sekce Pomáhejte s námi.

Ve druhé polovině roku 2016 plánujeme další rozšíření našeho hlavního projektu Podpora farmaření. Staňte se členy našeho Klubu dárců už teď a umožněte nám tak lépe naplánovat rozvoj nejen tohoto projektu, ale i našich dalších aktivit v Tanzanii!

Do nedělní půlnoci 24. 1. baštím pro Maendeleo z dovozu!

2016-01-22

Portál www.GIVT.cz podporuje neziskovky v Česku, mezi nimi i Maendeleo. Právě nyní je akce po celé ČR s Damejidlo.cz, kdy až do neděle 24. 1. do půlnoci přispějete každou svou objednávkou přes GIVT.cz na Damejidlo.cz 7,5 % na konto neziskové organizace Maendeleo.
-----------------------------------------------------------------------------------
Objednejte si jídlo podle návodu a přispějte jen tím, že chytře nakoupíte a dobře se najíte:
1) jděte na tento odkaz www.givt.cz,
2) vyberte si nákup na Damejidlo.cz, 
3) stisknutím tlačítka "zahájit nákup" budete přesměrováni na portál Damejidlo.cz a z Vaší útraty půjde 7,5 % na konto Maendelea. 
-----------------------------------------------------------------------------------
Vybírejte na Damejidlo.cz z restaurací, pizzerií, číny nebo sushi v 10 českých městěch a v jejich okolí!
 

 
Připojte se k události na Facebooku ZDE.

Nová šance pro farmáře v novém roce 2016

2016-01-01

Crowdfunding na podporu projektu Mikropůjčka pro podnikatele byl úspěšný, děkujeme za Vaši důvěru a podporu, máme radost!

To, co se vybralo navíc, využijeme na podporu projektu Grantová soutěž, na který dále sháníme podporu. Děkujeme, že pomáháte s námi. 

Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2016

2015-12-24

Nástěnný kalendář Maendeleo 2016 - můžete si objednat

2015-12-10

Ve spolupráci s Martinem Radoněm jsme pro Vás připravili:
nástěnný kalendář Maendeleo 2016.

Objednávat můžete právě teď e-mailem na info@maendeleo.cz nebo na našem Facebooku.

Pokud si kalendář objednáte do 17. 12., doručíme Vám ho do Vánoc poštou. Po domluvě je možnost osobního předání. V Olomouci kdykoliv, jinde po republice se pokusíme podle místa Vašeho bydliště, jinak poštou.

Cena jednoho kalendáře ve formátu A4 s orientací na šířku je 220,- Kč.
Výtěžek z prodeje půjde na podporu činnosti Maendelea.


Autorkami fotografií jsou dobrovolnice Maendelea.


DALŠÍ MOŽNOSTI, JAK NÁS MŮŽETE PODPOŘIT:
 

 • sbíráme celkem 15.000,- Kč na crowdfundingovém portále - Mikropůjčka pro podnikatele - stále nám chybí vybrat 12.500,- Kč
  (konec kampaně je 24. 12. 2015 - pokud se finální částka nevybere, i dodnes vybrané finance budou odeslány zpět investorům, nikoliv nám)
   
 • sháníme celkem 12.000,- Kč na náš účet 2916398329/0800 -
  Grantová soutěž - stále nám chybí vybrat 10.000,- Kč
  (konec kampaně nejpozději 15. 2. 2016)

Stále sháníme podporu pro Tanzance, zbývá 22.500,- Kč

2015-12-03

I neziskovky využívají Vánoce jako marketingovou strategii. Přece jen je tento čas spjat s dobrými skutky, s pomocí druhým a potřebným, aby měli všichni na světě pěkné Vánoce. My máme v Maendeleu o důvod víc, proč právě v tomto čase každý rok sháníme podporu pro farmářky a farmáře. V Tanzanii co nevidět začně hlavní zemědělská sezóna, což konkrétně znamená, že každým dnem je období dešťů blíž a blíž. Abychom mohli pomoci efektivně a včas a aby hlavně farmáři mohli začít ve správnou dobu investovat do svých polí, musíme být rychlí. A k tomu potřebujeme i Vás. Jak tedy podpořit?

1) Na crowdfundingovém portálu nakopni.mě sbíráme libovolné částky dle Vašich možností, abychom mohli v Tanzanii rozjet další projekt Maendelea "Mikropůjčka pro podnikání", který se zaměří na velmi důležitou diverzifikaci příjmů a podpoří tak mimozemědělské podnikatelské záměry prověřených farmářů. Cílová částka, kterou chceme takto vybrat do 24. 12. 2015 je 15.000,- Kč. 

Stále nám chybí vybrat 12.500,- Kč.
2) Sháníme finanční podporu pro "Grantovou soutěž", kterou po získání celkové částky 12.000,- Kč nejpozději do 15. 2. 2016 budou moci tanzanští kolegové Maendelea vyhlásit pro prověřené farmáře. Chceme podpořit občanskou aktivitu v oblasti, proto jsme se rozhodli, že na základě podaných žádostí budou vybrány ty nejlepší projekty dle výběru a hodnocení tanzanských dobrovolníků Maendelea.

K uskutečnění soutěže v Tanzanii nám stále chybí 10.000,- Kč.
3) Do třetice všeho dobrého tu je ještě doprovodný prodej, kterým se rozhodli přispět naši dobrovolníci. Stále mají k zakoupení několik suvenýrů, které přivezli letos z Tanzanie. Veškerý zisk nad proplacení nákladů věnují na podporu činnosti Maendelea. V případě zájmu o zaslání nafocených věcí můžete kontaktovat Zuzku (brehova.z@maendeleo.cz) nebo Báru (hudcova.b@maendeleo.cz). K dispozici jsou typické tanzanské malby na plátnech (technika Tingatinga ale i jiné), batiky, látka, malované pohlednice jako přání nebo například šperky.
 
Budeme moc rádi, pokud nás můžete doporučit také svým známým nebo když nás pomůžete jakkoliv zviditelnit. Za sdílení i za podporu předem děkujeme.

Vyhodnocení akce: Gamenight a Pestré barvy Afriky

2015-11-22

Čtvrtý ročník fundraisingové akce Gamenight dopadl skvěle. Na činnost v Tanzanii se nám podařilo vydělat úžasných 23.010,- Kč! Děkujeme za podporu všem partnerům i účastníkům.

Kompletní závěrečná zpráva je zde. Fotogalerie z celého večera je na našem Facebooku.

Nakopněte nás!

2015-11-21

Včera jsme společně s crowdfundingovým portálem Nakopni.mě rozjeli šanci pro vesničany žijící v Usangu. Ověřené svépomocné skupiny budou mít šanci přijít s nápadem na vlastní projekt a požádat si o Mikropůjčku pro podnikatele. Bude-li se naší tanzanské komisi líbit, bude podpořen.

"Jediné", co k tomu ještě potřebujeme, jste Vy, milí přátelé. Pokud už s námi pomáháte, budeme moc rádi, když nás doporučíte svým známým. 
NAKOPNĚTE NÁS ZDE. Děkujeme!

Máte radši dar, ale chcete, aby pořád dával smysl? Máme pro Váš dobrý skutek řešení. Přispějte vesničanům na grantovou soutěž!

# Pomáhejte s námi ke svépomoci v Tanzanii. #

Beseda a přednáška v Ostravě

2015-11-10

Ve spolupráci s Europe Direct Ostrava budeme v příštích 14 dnech hosty na dvou akcích pro veřejnost v Ostravě. Rádi Vás tam uvidíme.

1) Beseda o rozvojové spolupráci v praxi
11. 11. 2015 od 16.30 h v Knihovně města Ostravy

* debata společně s Ladislavem Koubkem z České rozvojové agentury a zástupci neziskových organizací MOST ProTibet či Arcidiecézní Charita Olomouc pro Haiti. 

2) Přednáška na téma Tanzanie: půjčky jako cesta z chudoby?
18. 11. 2015 od 16.00 h, ulice Závodní 47, Ostrava

* klasický formát přednášky /90 minut/, dobrovolníci Maendelea Zuzka s Martinem budou povídat o svých cestách, zkušenostech i projektech v Tanzanii

Čtvrtý ročník fundraisingové akce Gamenight

2015-11-03

Přesně za týden proběhne 4. ročník naší nejúspěšnější fundraisingové akce. Po celý večer budeme hrát již tradičně stolní hry a letos budou nově součástí také dvě přednášky a speciální workshop. 

Více o akcích se dozvíte kliknutím na:

AKCE GAMENIGHT šestiboj ve stolních hrách

DOPROVODNÁ AKCE PESTRÉ BARVY AFRIKY přednášky, workshop

Tato akce probíhá díky našim skvělým partnerům a také díky účastníkům, kteří se akce zúčastní. Příjďte se za námi podívat i Vy.

 

Gamenight pořádá nezisková organizace Maendeleo spolu se studenty Univerzity Palackého v Olomouci. Veškerý výdělek z akce půjde na činnost Maendelea v Tanzanii. Děkujeme všem partnerům za podporu!

Drobné změny na webu

2015-10-30

Zpřehlednili jsme webové stránky, upravili všechny texty a měli bychom tedy být plně aktuální. Jsme připraveni na novou sezonu v Česku i v Tanzanii a věříme, že se nám s Vaší pomocí i letos podaří podpořit všechny, kdo si naši pomoc zaslouží. Děkujeme za Vaši podporu. 

Přejeme příjemné pročítání!

Sháníme finanční podporu pro farmářky a farmáře v Tanzanii

2015-10-20

Zahajujeme hlavní fundaisingové období pro naši neziskovku, kdy sháníme finance nejen na projekt Podpora farmření, jak jste zvyklí, ale nově také na knihovničku, podnikatelskou mikropůjčku a grantovou soutěž.

Veškeré informace ve stylu "kdy, kde, co" najdete v sekci Projekty a informace o lidech nebo o konkrétních částkách jsou v sekci Pomáhejte s námi.

Děkujeme, že věnujete čas naší organizaci. Jen díky Vám můžeme pomáhat tam, kde je to potřeba. 

Diskuze: Reakce drobných zemědělců na změnu klimatu

2015-10-12

Již zítra diskutuje předseda Maendelea Martin Schlossarek na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů s tématikou přírodních a zemědělských věd a udržitelného rozvoje.

Přijďte, rádi Vás tam uvidíme: 13. 10. od 17.00 h, Česká zemědělská univerzita v Praze, Fakulta tropického zemědělství, Praha

Diskuze k filmu: Reakce drobných zemědělců na změnu klimatu
/Smallholder Farmers Responses to Climate Change
 
 
Pořadá Life Science Film Festival 2015 ve spolupráci se CCBC - Českou koalicí pro ochranu biodiverzity
 
Svou účast můžete zvážit či rovnou potvrdit na události na Facebooku zde.
Budeme rádi, když pozvete i své přátele a známé.
 
 

Členství Maendelea v CCBC

2015-10-09

Jak jsme tuto slávu v Maendeleu nazvali: 
Malý krok pro lidstvo, velký krok pro české Maendeleo. ;-)

Oficiálně jsme se stali členy platformy, která zastává myšlenku, že ‪‎pomáhat není drahé‬, která sdružuje malé, ale šikovné neziskovky a projekty, jež chrání životní prostředí a biodiverzitu v rozvojových zemích. To vše by nešlo bez komunikace a spolupráce s místními lidmi.
 
Tyto hodnoty my z Maendelea sdílíme a proto chceme být součástí. Myslíme si, že máme s Českou koalicí pro ochranu biodiverzity (CCBC) společného víc, než by se na první pohled mohlo zdát.
 
Pokud ještě neznáte, seznamte se se CCBC - na jejich webových stránkách: www.ccbc.cz nebo na Facebooku.
 

Čeští dobrovolníci Maendelea v Česku a v Tanzanii

2015-09-06

Letos se v Tanzanii vystřídali během dvou měsíců celkem čtyři dobrovolníci. Konkrétně tři dobrovolnice a jeden dobrovolník. :-)

Na konci června odletěli do Tanzanie již po několikáté Zuzana Břehová a Martin Schlossarek, v polovině července za nimi přijely Kateřina Mejsnarová a Barbara Hudcová, které se do Tanzanie podívaly tento rok poprvé. Po několika společných dnech Zuzka s Martinem odcestovali mimo Tanzanii a vrátili se na "místo činu" ještě na dva dny před jejich odletem do ČR. Katka s Barčou byly na místě až do konce srpna, obě se na venkov za farmáři znovu podívají na skok v polovině září. Zatímco Bára poté poletí domů, Katka se rozhodla rovnou z Tanzanie vyrazit na jiný rozvojový projekt do sousední země Malawi. Vrátí se do Česka v polovině prosince.

Čeští dobrovolníci na letošním pobytu zažili opět mnoho výzev, kterým museli společně s tanzanskými dobrovolníky i farmáři čelit. Práce v terénu je často náročná a vyžaduje nemalou vnitřní sílu. Věříme ale, že pouze dělat dobro nestačí, především je potřeba dělat ho dobře.

Pro další novinky a fotografie z celého pobytu sledujte náš Facebook. Několik psaných příspěvků se letos objevilo na blogu Zuzky a Martina, mnohem více však letos o svých cestách blogují Bára s Katkou. ;-)

Sháníme drobnou finanční výpomoc do Tanzanie

2015-06-17

Letos bychom chtěli v Tanzanii koupit pro tanzanské a české dobrovolníky Maendelea dvě kola, která by v oblasti usnadňovala přesuny za podpořenými farmáři mezi vesnicemi. 
 
Více zde: BLOG DOBROVOLNÍKŮ MAENDELEA
 
Aktualizace: Děkujeme velkému triu sponzorů! :-) Na nákup kol v Tanzanii se nám podařilo během 3 dnů získat 4.000,- Kč!!! Možná se nám podaří sehnat dokonce tři kola?

Foto jako důkaz místo slibů zveřejníme přímo z Tanzanie, na místě budeme
od 30. 6.!
 

Výroční zpráva 2014

2015-06-09

Kompletní výroční zprávu o činnosti spolku najdete na tomto odkazu. Spolu s dalšími zprávami a dokumenty ji najdete v sekci "O nás" -> "Stanovy a výroční zprávy".

Děkujeme všem našim partnerům a sponzorům za podporu v roce 2014 a těšíme se na další spolupráci!
Vaše Maendeleo

Nové možnosti podpory

2015-04-30

Nakupujte na Vašich oblíbených eshopech a podpořte tím neziskovou organizaci Maendeleo. Nakupujte přes portál GIVT.cz, který Váš přesměruje na Vaše oblíbené e-shopy a procenta z Vašeho nákupu půjdou na konto Maendelea. Je to jednoduché a dobré! Vše záleží pouze na jednom kliku navíc: nechte se přesměrovat z givt.cz tam, kde jste zvyklí a dále už se nemusíte o nic starat, peníze z Vašeho nákupu nám budou zaslány na účet.

Podnikatelský projekt GIVT.cz Vás překvapí svou jednoduchostí a filozofií na podporu dobra z online nakupování. Nákup Vás nestojí nic navíc.

Nakupujte chytře přes givt.cz na e-shopech jako jsou například Zoot.cz, boty objednejte přes Baťu nebo AliExpress.com, kupujte online výrobky od firmy Tescoma, granule pro Vaše čtyřnohé miláčky na Zoohit.cz nebo si objednejte pizzu až domů přes DameJidlo.cz a část z Vaší útraty půjde na naše konto. Jedinou podmínkou je jít nejprve na givt.cz a odtud se nechat přesměrovat. V galerii na našem Facebooku najdete jednoduchý fotonávod, jak na to. Je to na nás. Děkujeme!


Češi v roce 2014 utratili na internetu více než 70 miliard korun.
Jeden klik navíc dává smysl.

Charitativní a osvětová akce na podporu Maendelea

2015-04-24

změna místa konání z důvodu hlášeného deště!

V odpoledních hodinách dne 28. 4. proběhne v Olomouci v prostorách olomouckého U klubu osvětová akce /ROKLA 2015/ v rámci Evropského roku rozvoje 2015 v Olomouci a okolí. 

Všechny přátele Maendelea a přátele přátel Maendelea srdečně zveme na naši první letošní akci do Olomouce. Událost k této akci a veškeré info najdete zde. Na místě je zajištěno občerstvení, rozžhavený gril, kam si můžete přinést cokoliv, co máte rádi a k tomu si můžete dát u nás točené pivko Kosíř za dvacku, jakékoliv nealko od společnosti Coca-cola nebo třeba tvarůžkové moučníky - speciality olomoucké Tvarůžkové cukrárny. To vše na podporu naší neziskové organizace.

Cílem akce je blíže a aktivně se pomocí osmi her seznámit, jaké jsou rozvojové cíle mezinárodní společnosti v nejchudších zemích světa. Tato akce proběhne za podpory Katedry rozvojových studií, České rozvojové agentury a Ministerstva zahraničních věcí

Úspěch a pohoda této akce záleží především na Vás a Vaší účasti. :-) Těšíme se na Vás!* Závody na koloběžkách byly pro nepřízeň počasí bohužel zrušeny.

Akci podpořili:

* olomoucký U klub: www.uklub.cz/ 
Prvních 60 účastníků dostane volný vstup na večerní Účko!

* Pivovar Kosíř: www.pivovarkosir.cz
 
* Tvarůžková cukrárna v Olomouci: http://www.tvaruzkovacukrarna.cz/ 
 
* Coca-Cola: http://www.coca-cola.sk/
 
* Premiere Cinemas Olomouc: http://olomouc.premierecinemas.cz/
 
* CK hory: www.ck-hory.cz
 
* Kopírování, reklama: http://www.kopirovani-reklama.cz/
 
* Tonery Olomouc: www.tonery-olomouc.cz
 
* Katedra rozvojových studií PřF UP: www.development.upol.cz
 
* Česká rozvojová agentura: www.czda.cz
 
* Ministerstvo zahraničních věcí ČR: www.mzv.cz
 
Výtěžek z celé akce jde na podporu neziskové organizace Maendeleo a její činnost v Tanzanii. Pořadatelé jsou dobrovolníci. Děkujeme!

Maendeleo hostem na setkání platformy CCBC

2015-04-14

Uplynulý víkend jsme strávili v Liberci na výroční schůzi platformy CCBC (Česká koalice pro ochranu biodiverzity) a jejich členských neziskových organizací. Mezi členy patří neziskové organizace jako LESTARI, Kedjom-Keku či myELEN a další.

Platforma CCBC sdružuje organizace a projekty na ochranu životního prostředí a rozvojovou pomoc. Jejich společné motto zní: "Pomáhat není drahé.", svých cílů dosahují zásadně za spolupráce s místními komunitami. Věříme, že to nebylo naše poslední společné setkání a děkujeme všem ‪organizátorům schůze‬ za pozvání! 

Ohlédnutí za PechaKucha Night Ostrava

2015-04-08

O akci - otvíráku letošního festivalu Jeden svět Ostrava - vznikl článek s názvem "PechaKucha Night bourala bariéry". Maendeleo bylo této skvělé akce se speciálním tématem "Hranice" součástí. Přečíst si jej můžete kliknutím sem

Maendeleo ve Fulneku

2015-04-07

Rozvojová spolupráce, život na venkově, Tanzanie a projekt neziskové organizace Maendeleo: Podpora farmaření. To jsou základní témata, kterým se na přednáškách naši členové obvykle věnují.

Tentokrát jsme přednášeli ve Fulneku. Na pravidelnou přednášku v rámci cyklu CESTA KOLEM SVĚTA nás pozvala organizace Comenius Fulnek. Děkujeme za pozvání, přednášku v pohodovém prostředí a také za dokumentaci.

Více fotografií z různých přednášek členů Maendelea najdete zde.

Máte zájem o přednášku ve Vašem okolí? Napište nám na info@maendeleo.cz, po domluvě rádi přijedeme a přizpůsobíme prezentaci podle Vašich představ.

Fotografie z akce PechaKucha Night Ostrava - Jeden svět

2015-03-16

Celkem dvě galerie z této akce visí na facebookových stránkách Maendelea a na stránkách PechaKucha Night Ostrava


Za Maendeleo přednášel Martin Schlossarek, foto Jan Baka

Akce byla parádní, jsme rádi, že jsme se mohli zúčastnit. Za pozvání děkujeme jak pořadatelům MFF Jeden svět v Ostravě, tak pořadatelům ostravské PechaKucha Night.

Přednášky, kde vystoupí členové Maendelea

2015-03-08

1. PechaKucha Night Ostrava - Jeden svět

12. 3. 2015 od 20:20 h bude Maendeleo přednášet na otvírací akci filmového festivalu Jeden svět Ostrava. Za naši organizaci vystoupí Martin Schlossarek ve formátu 20x20 (20 slidů/20 s na jeden slide - tzn. celkem 6 min 40 s). Více o události najdete na oficiálních stránkách akce či na Facebooku

2. Z cyklu: Cesta kolem světa - "Tanzanie - půjčky jako cesta z chudoby?"

26. 3. 2015 od 17 h bude Maendeleo přednášet ve Fulneku ve spolupráci s Comenius Fulnek, o.s. Za naši neziskovku vystoupí členové Maendelea Zuzana Břehová a Martin Schlossarek (trvání přednášky a diskuze cca 1,5 h). Více o události najdete na stránkách akce .

3. Majáles UP - neziskové

5. 5. 2015 od 14 do 19 h bude Maendeleo již potřetí součástí této velkolepé studentské akce v Olomouci. Stánky pro neziskové organizace budou umístěny v Bezručových sadech, kde najdete i Maendeleo. Více o události na stránkách akce nebo na Facebooku.
 

V současnosti plánujeme pro veřejnost i další akce, včas Vás o nich budeme informovat zde a na našem Facebooku.

Pokud máte jakýkoliv dotaz, připomínku, návrh nebo byste s organizací či jinak rádi pomohli, neváhejte nám napsat na e-mail info@maendeleo.cz. Můžete nás kontaktovat také telefonicky.

Velmi rádi Vás na akcích uvidíme! 

Úspěch fundraisingu

2015-02-19

Děkujeme Vám všem za obrovskou podporu, kterou jste nám projevili na tuto zemědělskou sezonu v Tanzanii. Hlavní sezona (a tedy práce na poli) začala v prosinci roku 2014 a pokračuje až do žní, které budou probíhat během července letošního roku.

Společně jsme tak dokázali podpořit celkem 88 farmářů a tím i jejich rodiny. Dali jsme tedy dohromady v přepočtu neuvěřitelných 248 000 Kč na zemědělské mikropůjčky. Máme ohromnou radost, že jsme to dokázali!

Sezona je v plném proudu a my se každým dnem těšíme na nejnovější zprávy z Tanzanie, abychom Vám je mohli zase předat. Díky, že jste s námi a my tak víme, že opravdu rozmýšlíte, kam dáte svoje peníze. Má to smysl a dává nám to sílu i energii do další práce.

Videoreportáž z fundraisingové akce Gamenight 2014

2015-01-26

Děkujeme Petrovi Pospíchalovi (a fotoPOSPÍCHAL.cz) za podporu, že přijel a že natočil a sestříhal tohle super video!

VIDEO Z AKCE GAMENIGHT NA PODPORU MAENDELEA


Další Petrovu práci najdete tady.

Chybí vybrat 23 000 Kč na pomoc farmářům v Tanzanii

2015-01-03

Hledáme Vaši pomoc na podporu drobných tanzanských farmářů a farmářek. Zbývá nám sehnat finanční podporu pro dva farmáře (první dva na odkazu zde) a pro dvě svépomocné skupiny (první dvě na odkazu zde).

Víte o někom, kdo by rád přispěl na dobrou věc? Rádi byste pomohli i Vy?
Zde najdete, jak na to, nebo nám dejte vědět na info@maendeleo.cz
či na tel.: 737 989 899. Děkujeme!

Díky za Vaši podporu!

2014-12-24

Přejeme klidné a pohodové prožití svátků vánočních, a hlavně zdraví a spokojenost v novém roce 2015! Velmi děkujeme za Vaši podporu, bez Vás by to nešlo.

Report z akce a možnosti podpory

2014-12-14

Z výdělku z benefiční akce Gamenight (20 164 Kč) budou podpořeni 3 tanzanští farmáři. Děkujeme! Reportáž z akce najdete zde, fotogalerii na našem Facebooku.
 
Možnosti další podpory:
 
- podpořte s námi konkrétní farmáře nebo svépomocné skupiny - více zde
 
- kupte originální vánoční dárek v olomoucké čajovně Kratochvíle - výstavní fotografii z Tanzanie viz tato událost
 

Maendeleo Gamenight - benefiční (nejen) studentská akce

2014-11-30

Třetí ročník tvrdých soubojů ve stolních hrách pod hlavičkou Maendelea je tady! :-) Přijďte se pobavit a zasoutěžit si v netradičním šestiboji.
 
Těšit se můžete na soutěže dvojic v 5 disciplínách a ti nejlepší z nejlepších se na samém konci utkají ve Finálové čáře. O jaké další hry tedy půjde? 
 
Pexeso
Člověče, nezlob se
Město, jméno, zvíře, rostlina, věc
Osmisměrky
Skákání přes gumu
Čára - velké finále
 
Bude se soutěžit o skvělé ceny od našich partnerů a na vítěznou dvojici čeká putovní pohár. Občerstvení (pivo i jiné alko i nealko, něco na zub), včetně již tradičních benefičních mrkví, bude na místě zajištěno. :-)
 
Startovné: 40 Kč/osoba
Kde: MVŠO (mrakodrap za řekou, přízemí) 
Kdy: úterý 9. prosince 2014
V kolik: registrace od 19:15 hod., začátek ve 20:00 hod!

 
Vemte svoje přátele i nepřátele a přijďte poměřit své síly v krutopřísném boji, kde jsou si všichni rovni! Těšíme se na všechny.
Výtěžek z akce jde na podporu činnosti Maendelea. Více info o Maendeleu najdete na facebooku Maendelea nebo na webu www.maendeleo.cz.
 
Událost se koná s podporou Moravské vysoké školy Olomouc. Prostory zdarma poskytla společnost TESCO SW a.s. Děkujeme!


Partneři akce:
 • TRIVISION, s.r.o. (web)
 • Premiere Cinemas Olomouc (web)
 • Špagetárna Olomouc (facebook)
 • Tvarůžková cukrárna (facebook)
 • Moje domácí dobrůtky (facebook)
 • M-guide outdoor (web)
 • Flashwall (web)
 • CK hory (web)
 • Česká spořitelna (web)
 • Tonersyp a Tonery Olomouc (web1, web2)
 • Kopírování a reklama (web)
 • 1. filmová vinotéka (web)
 • Agentura7.cz (web)
 • ecoTAXI Olomouc (web)
 • Pivovar HOLBA (web)


Děkujeme!

Akce na Facebooku ZDE.

Pomáhejte s námi! Jak na to?

2014-09-24

Vizí Maendelea v Tanzanii je podporovat aktivní farmáře a farmářky (bez ohledu na věk, sociální postavení či náboženskou příslušnost!), kteří jsou nadšení, pracovití a přesvědčení o svých schopnostech. Jsou to lidé, kteří chtějí jít příležitostem naproti a přilepšit tak sobě, svým rodinám, a tedy nepřímo i mnoha lidem ve svém okolí. Naším cílem je pomoct vytvářet na chudém venkově takovou společnost, která je dostatečně zdravá a silná, a dokáže se o své obyvatele postarat sama. Nepodporujeme vytváření dlouhodobé závislosti na pomoci, rádi bychom byli spíše tím prvním krůčkem, který zaseje semínko pro další (na nás již nezávislý) vývoj.

V současnosti sháníme finanční podporu pro farmáře a farmářky (jednotlivce i skupiny), kteří budou podpořeni systémem praktického i teoretického vzdělávání a mikropůjčkou od září letošního roku. V zemědělském programu Maendelea je již celkem zapojeno 104 farmářských rodin!

Máte známé, kteří by mohli sympatizovat a chtěli jakkoliv spolupracovat s Maendeleem? Doporučte nás. Líbí se Vám, co děláme a jak to děláme?
Ano, ale chcete vědět víc? Nebo si nevíte rady? Přečtěte si to nejdůležitější 
o projektu a začněte pomáhat s námi.

Pokud jsme Vás stále úplně nepřesvědčili, napište nám na info@maendeleo.cz nebo klidně zavolejte. Rádi na vše odpovíme.

Ceníme si jakékoliv Vaší podpory. Jen díky Vám můžeme na venkově v Tazanii pomáhat lidem, kteří to potřebují více než my.

Přijďte debatovat "na hranici"

2014-09-20

I letos jsme dostali a (přijali :-) ) pozvání přednášet v rámci kampaně Česko proti chudobě v Olomouci. Přijďte debatovat o Tanzanii, o neziskových mikropůjčkách, i o různých filozofiích neziskovek v rozvojových zemích.
 
Co: přednáška na téma "Na hranici charity a byznysu"
Kdy: 15. října v 18:00
Kde: příjemná kavárna Naše Café, Dolní náměstí 15 v Olomouci
 
Popis:
 
Pozvěte i své známé, které by náš projekt v Tanzanii mohl zajímat, o to bude následná debata zajímavější. :-)
 
 
Založenou událost na facebooku najdete ZDE. Těšíme se na Vás!

Blog o chudobě a rozšíření činnosti Maendelea

2014-08-18

Náš předseda Martin napsal blog o vnímání chudoby a (ne)svobodné volbě žít jednoduchým způsobem života. Co si o tom myslíte vy? Najdete ho ZDE.

Fotky najdete na facebooku OS Maendeleo. Můžete tam i diskutovat, komentovat, budeme rádi za jakékoliv reakce. Kontaktovat nás můžete i na e-mailu. :-)

Od září letošního roku bude do programu neziskových zemědělských mikropůjček Maendelea zapojeno více než 100 farmářů. Máme z toho velkou radost. Protože to také bude vyžadovat mnohem více práce a soustředění přímo v Tanzanii po celý rok, posílili jsme i místní tým o další tři lokální lidi. 

Během 14 dnů, po našem návratu zpět do Česka, budeme aktualizovat webové stránky, začneme doplňovat veškeré informace o změnách, novinkách i nově zapojených zemědělcích. Už teď prozradíme, že budeme klást ještě více důrazu na aktivizaci obyvatelstva a jejich praktické vzdělávání. Zveřejníme také, jak "nám" můžete i Vy pomoci v naší činnosti v místě a jak můžete podpořit jednotlivé farmáře i celé svépomocné skupiny.
 


 Takto se s námi rozloučila vesnička Malawatu poslední ráno na vesnici v 6:40 h. Bereme to jako dobré znamení do budoucna a těšíme se na další zítřky :-).

První a další zprávy z Tanzanie

2014-07-27

Na našem Facebooku najdete první fotografie z letošního pobytu dobrovolníků v Tanzanii. Fotky jsou pod společnou složkou "Léto v Tanzanii 2014".Zuzka s Martinem přidali na svůj soukromý blog také první příspěvek z Tanzanie. Pokud Vás jejich poznatky zajímají, číst můžete ZDE. Připravují mnohé další, které budou popisovat např. život na vesnici, všudypřítomnou chudobu či místní životní podmínky. Pokud preferujete raději cestovní zážitky, dojde i na ty silnější. :-) Pokud se rádi vidíte v kuchyni, připravují také příspěvek o složení stravy a jejich každodenním jídle (včetně obrazové přílohy), které je v Tanzanii vždy velmi důležitou součástí dne.Příspěvky budou přibývat, avšak vše záleží na jejich možnostech připojení k internetu a přístupu k elektřině. Vesnice, ve kterých Maendeleo působí, stále nejsou připojeny na elektrickou síť. Internetové připojení zde také nefunguje, a to kvůli nedostatku signálu 3G. Práce na PC je tedy za těchto okolností výrazně snížena.

Program na dny v tomto pracovním týdnu je následující:

- pokračovat v návštěvování zapojených farmářů do programu Zemědělské mikropůjčky
- příprava nových smluv pro nově zapojené farmáře od podzimu 2014
- informovat členy místní vlády okolních vesnic o veřejném meetingu, který se uskuteční v sobotu 2. 8. za účelem rozšíření informace o vytváření nových skupin farmářů, kteří budou podpořeni v letošním roce (včetně dobrovolnických skupin) za nových podmínek
- setkání se zástupci všech současných skupin a s místním supervizorem (tanzanským dobrovolníkem Maendelea) Geofreym Mlawou
- sběr rýže, uskladnění a následná kontrola Zajímavost/aktualita z místa:

Přichází konec ramadánu, tedy období, kdy muslimové za dne nejí ani nepijí. Dokonce ani čistou vodu. Celý den se postí a až po semění opěvují jídlo a poměrně hlučně oslavují. Za večer jí obvykle třikrát. Toto období půstu trvá měsíc, vždy se řídí tvarem Měsíce. Až je vidět co nejmenší srpec, ramadán je celostátně ukončen a přichází další oslavy k ukončení postního měsíce. Letos ramadán začal dříve než loni, a měl končit dnes či zítra. Protože dnes oficiální konec nikdo neohlásil, musí jej ohlásit zítra. Od toho večera tedy budou moci tanzanští muslimové znovu jíst během dne.

Speciální poděkování:

... patří firmě HV propag z Olomouce, která nás podpořila v naší činnosti v Tanzanii. Děkujeme za opravdu kvalitní potisk triček pro tanzanské dobrovolníky a pro nejlepší farmáře, kteří budou letos odměněni. První předání v Tanzanii proběhlo na společném meetingu farmářů a členů místí vlády 19. 7., a to tanzanskému zemědělskému referentovi, díky kterému letos vzorně probíhala vzdělávací část programu na společném tréninkovém poli. Tam si farmáři zkoušeli nejrůznější zemědělské postupy, typy semen a hnojiv.

Volání Tanzánie

2014-06-30

Několik měsíců uběhlo, máme tu příchod českého léta a naopak tanzanské zimy. My opět odjíždíme do Tanzánie, do vesnic Mahango, Malawatu a Utengule, abychom se podívali na projekt.Těšíme se na novinky i na nové výzvy, kterým budeme i letos čelit. Máme v plánu navštívit podobné projekty jiných organizací, abychom mohli navzájem sdílet informace, poučit se či inspirovat se.

Sklizně v Tanzánii

2014-06-18

Farmáři již sklízí rýžovou úrodu na společném tréninkovém poli, brzy sklidí i svá pole.
 


Více farmářů letos navrhlo, že by chtěli a budou schopni splatit celou půjčku již letos, hned po první sklizni! To jsou opravdu skvělé zprávy! Snad se na místě potvrdí :-). O dalších novinkách Vás budeme informovat již brzy přímo z místa.

Rozvojová pomoc jako řemeslo

2014-04-03

Nezapomínáte sledovat náš Facebook? :-)

V posledních několika dnech jsme ho zásobovali velkým množstvím česko- i anglickojazyčných článků/poznatků, které bojují proti stereotypům o Africe jako jedné zemi nebo proti způsobu rozvojové spolupráce (tady spíše pomoci) celebrit, kdy do země zajistí odvoz a distribuci zdarma nemalého množství např. triček, bot či jiného zboží.

Že na způsobu rozvojovky nezáleží? My tvrdíme, že je naopak zcela zásadní. Celebrity mohou výrazně pomoci s propagací projektu, ale rozvojovou asistenci by podle nás měli provádět profesionálové a experti z oboru. V opačném případě totiž může mít nevhodně zvolená pomoc značné negativní důsledky pro celou společnost.

Co všechno tedy můžete takovouto jednorázovou "pomocí" způsobit? Jak myslíte, že se může změnit situace na domácím trhu pro místní producenty?

K tomuto přidáváme citaci z článku Richarda Stuparta: "While donating a pair of shoes helps shoelessness, it does not help poverty." - volným českým překladem: "Zatímco darování páru bot pomůže bezbotému (bosému), nepomáhá snižování chudoby.

Na celý článek o "Sedmi nejhorších nápadech mezinárodní pomoci" (anglicky) se prokliknete obrázkem.

Tanzanští farmáři v plném pracovním nasazení!

2014-02-28

Dostali jsme zprávy z Tanzanie o tom, jak si podpoření farmáři vedou a zda dodržují dohodnutý plán zemědělských prací.
Máme radost, protože téměř všichni už přesadili svoji rýži z tzv. rýžových školek na celou plochu 1 akru pole, přesně podle plánu. Tyto práce provedli farmáři nejen na svých polích, ale i na společném tréninkovém poli, které Maendeleo pomáhá financovat a kde se farmáři učí nejlepší postupy za spolupráce místního zemědělského referenta. Letošní sezónu navíc doprovází vydatné deště, proto je i v zavlažovacích kanálech dostatek vody pro zemědělství.

 

Vlevo je Edgar a jeho perfektně obdělávané rýžové pole. Na Edgara a jeho ženu Suzanu jsme opravdu pyšní, pokud to tak můžeme říci, daří se jim velmi dobře. Vpravo na obrázku je farmář Omari na svém poli, přesadbu má rovněž dokončenou včas. :-)


Pokud byste se rádi dozvěděli o novinkách, mikropůjčkách a o Tanzanii více, rádi Vás uvidíme na přednášce v Brně v centru Syřiště, která bude už tuto středu 5. března od 19:30 h. Událost na facebooku zde

Do nového roku jen to nejlepší!

2013-12-24

Přejeme příjemné prožití vánoc a vykročení tou správnou nohou do roku 2014!

My se také budeme snažit dělat správné a jisté kroky, a to jak v Maendeleu v Česku, tak v naší práci v Tanzanii. :-)
Od začátku ledna bude v Malawatu, kde působíme, dobrovolnice Verča, která nám bude zasílat zprávy přímo z místa.Chceme se více učit svahilštinu - jazyk, kterým se mluví v celé Tanzanii. A jaké předsevzetí si dáváte do roku 2014 vy? :-)

Farmáři z okrsku Utengule/Usangu obdrželi mikropůjčku

2013-12-19

Aktuálně čerpá mikropůjčku od Maendelea celkem 24 zemědělců, vzdělávací semináře navštěvuje čtyřicet lidí z pěti svépomocných skupin. Děkujeme všem, kteří nám finančně i jinak pomohli či stále pomáhají pomáhat!

Sháníme sponzora pro šestnáctého z šestnácti farmářů usilujících o mikropůjčku

2013-12-04

Již jen Kuburi  Tahamimu nemá dárce či vratnéhbo dárce, který by pro ni zajistli finance na mikropůjčku. Více v sekci Pomáhejte s námi.

Stále sháníme sponzory pro farmáře! Má to smysl? Má!

2013-11-18

Farmáře můžete podpořit formou vratného daru nebo daru. Pomáhat prostřednictvím Maendelea má smysl! Mrkněte na tomto odkazu, jak si vedli farmáři, kteří naším programem úspěšně prošli :-).

Mikrofinancujte s davem...nebo bez něj :-)!

2013-11-14

Maendeleo uveřejnilo na webu nakopni.me příběh Mesie Dakie, jedné ze žadatelek o půjčku. Nakopni.me je crowdfundingový portál (crowdfunding = financování davem), přes který lze snadno posílat peníze na půjčku pro Mesii. Od 100 Kč výš jsou pro Vás připraveny zajímavé odměny. Pro více informací klikněte na odkaz.

Chcete-li darovat vyšší částku než 1000 Kč nebo chcete podpořit jinou farmářku či jiného farmáře, navštivte sekci Pomáhejte s námi. Totéž platí, chcete-li podpořit činnost Maendelea formou vratného daru. Díky!

Díky plechi.cz máme nové letáčky!

2013-11-13

Tímto děkujeme grafikovi Tomáši Plecháčkovi za to, že pro nás tenhle skvělý plakátek udělal :-). Plechi.cz se zabývá také webdesignem a navrhuje loga. Více informací naleznete zde.

Gamenight aneb Mistrovství Olomouce ve stolním šestiboji 2013

2013-10-18

Po loňském nadmíru úspěšném boji na Přírodovědecké fakultě UP je tu druhý ročník! 
 
Přijďte se pobavit a zasoutěžit si v netradičním šestiboji! Těšit se můžete na soutěže dvojic v 6 staronových disciplínách:
 
Pexeso
Člověče, nezlob se
Město, jméno, zvíře, rostlina, věc
Hod vlastnoručně sestavenou vlaštovkou
Luštění křížovky
Finálová čára
 
Soutěžit se bude o věcné ceny a na vítěze čeká putovní pohár! 
 
Občerstvení (pivo i jiné alko i nealko, něco na zub), včetně již tradičních benefičních mrkví, bude na místě zajištěno!
 
Startovné: 40 Kč/osoba
Kde: Přírodovědecká fakulta, 6. patro
Kdy: úterý 5. listopadu 2013
V kolik: registrace od 19:30 hod., začátek ve 20:00 hod!

Událost najdete i na facebooku.
 
Vemte svoje přátele i nepřátele a přijďte poměřit své síly v hustokrutém boji, kde jsou si všichni rovni! Potřebujeme soupeře a pořádnou konkurenci.
Udělejme z Gamenight akci, na kterou se nezapomíná! Těšíme se na všechny!
 
Výtěžek z akce jde na podporu činnosti o. s. Maendeleo.
Další informace o akci na facebooku OS Maendeleo nebo na tomto webu.

Přednášky o mikropůjčkách i o Tanzánii 2013

2013-10-14

Na konci září jste již mohli slyšet i vidět naši první přednášku po návratu z Tanzanie. Nestihli jste ji? Máte zájem dozvědět se více? Rádi k Vám přijedeme na přednášku, stačí nás kontaktovat, určitě se domluvíme!
O některých dalších termínech v jiných městech prozatím jednáme :-).

Stále hledáme partnery Maendelea jak na fundraisingové akce, tak na přímou podporu tanzanských farmářů. Víte o něčem či o někom? Ozvěte se nám.

Podpořte tanzanské rolníky!

2013-09-23

Celkem šestnáct farmářů čeká na novou životní šanci. Mikropůjčka ve výši 6 600 Kč jim umožní v praxi aplikovat na svém políčku výnosnější i šetrnější postupy, jejichž znalost jim zprostředkovalo Maendeleo.

Komu konkrétně můžete zprostředkovat mikropůjčku a za jakých podmínek se dozvíte v sekci Pomáhejte s námi, další detaily o činnosti Maendelea zjistíte proklikem na tlačítko Projekty.

Pomáhejte s Maendeleem - pomáhejte konkrétně a smysluplně.

A pozor, další horká novinka! První přednáška, mimo jiné o letošní práci na projektu Maendelea v Tanzanii, na téma - Tanzanie: půjčky jako cesta z chudoby, nebo do pekla? - proběhne už 30. září v 19:00 hod. v Té & Café Kratochvíle v Olomouci v rámci kampaně Česko proti chudobě. Těšíme se na všechny!

Maendeleo tým je zpět v ČR

2013-08-27

Zuzka s Martinem dorazili po dvou měsících práce na našem projektu v Tanzanii v pořádku do Česka a momentálně se aklimatizují zpět :-).
V nejbližší době se můžete těšit na spousty fotek, připravujeme pro Vás také sestřih videa z celého pobytu a závěrečnou zprávu.
Během podzimu proběhnou přednášky v různých městech v ČR o cestě a práci našich dobrovolníků. Co nejdříve dojde k aktualizaci našich webových stránek. Najdete tu veškeré nejnovější informace a zahájíme fundraising peněz pro nově zapojené farmářské skupiny. O všem Vás budeme informovat, proto nezapomeňte sledovat tento web nebo naše facebookové stránky OS Maendeleo.

Pokud víte už teď , že byste nás rádi podpořili, máte-li zájem o naši přednášku, případně máte-li nějaké otázky, na které byste rádi znali odpověď a nechce se Vám čekat, uvítáme je s radostí na našem e-mailu info@maendeleo.cz :-).


Naši dobrovolníci mají za sebou první odpočinkový den a hned se z nich na chvíli stali Masajové :)

2013-07-23

Sledujete blog? Zuzka s Martinem stále pracují a na blogu se objevily nové zprávy... http://bubbagump.blog.com/
Martin se Zuzkou také vyrobili solární vařič - jejich fotky můžete shlédnout na našem facebooku.
 

Nové zprávy z Mahanga a Malawatu

2013-07-16

Krátký úryvek z blogu našich dobrovolníků (píše Martin Schlossarek)

"A jak si tito průkopníci vedli? Někteří skvěle, jiní průměrně. Protože se rádi chlubíme, vypíchneme ty úspěšné. Jeden ze členů skupinky si díky profitu, který vyprodukoval dobře investovanou půjčkou, zakoupil svoje vlastní políčko (byl bezzemek) a rozestavěl nový dům, další členka si doma vybetonovala podlahu, což je v této oblasti skutečný nadstandard, jiný zase zastřešil své obydlí kvalitní střechou z vlnitého plechu. Ostatní říkají, že si díky projektu polepšili, ale na první pohled viditelné změny jsme u nich nezaznamenali. Zdá se, že tito lidé promarnili šanci, protože minimálně část půjčky neproinvestovali, ale prokonzumovali.

Během předchozích několika týdnů jsme navštívili všechny lidi zainteresované v naší činnosti. Měli jsme několik setkání se všemi členy obou skupin zemědělců. Dozvěděli jsme se spoustu důležitých informací – já ale vypíchnu tu nejdůležitější: projekt Maendelea i přes nedostatky funguje, a lidem, kteří chtějí pracovat, skutečně pomáhá."

Zajímá Vás, jak se našim dobrovolníkům daří? Chcete si prohlédnout fotky našich farmářů? Neváhejte a shlédněte náš facebook a čtěte novinky na blogu :)

 

Nové zprávy z Mahanga

2013-07-08

Martin se Zuzkou v pořádku dorazili do Mahanga a nyní pilně pracují. 
Již proběhl 1. meeting se zástupci skupin farmářů, Zuzka má na starost průzkum a hodnocení projektu.
Více informací a fotografie naleznete na našem facebooku a na blogu http://bubbagump.blog.com/

Naši dobrovolníci míří do Tanzanie

2013-06-25

Naši dva dobrovolníci jsou právě na cestě do Tanzanie. V 10.50 dubaiského času odlétají do Dar es Salaamu, kde budou v odpoledních hodinách. Pro další informace sledujte náš facebook, stránky OS Maendeleo (maendeleo.cz) nebo "bonusové zápisky" na jejich soukromém blogu www.bubbagump.blog.com.

Web mabudoucnost.cz novým partnerem Maendelea!

2013-06-10

Bližší informace o projektu najdete tady.

Olomoucký Majáles 2013 - budeme tam!

2013-04-08

V úterý 7. května budeme s Maendeleem prezentovat naši činnost spolu s dalšími 15 neziskovkami na olomouckém Majálesu. Přijďte se podívat, zabavit a dozvědět něco nového!
Najdete nás na Wurmově ulici a Biskupském náměstí od 14 do cca 19 hod.

Více informací na webu OLOMOUCKÉHO MAJÁLESU

Maendeleo Rocková noc 2013

2013-04-07

Zveme Vás na druhý ročník fundraisingového rockového koncertu!

V olomouckém U-Klubu bude 22. 4. od 20:00 hod. Rocková noc. Vystoupí kapely MLHA, AJDONTKER, MISTAKE a SKYDIVE.

Těšíme se na Vás všechny!

Vstup 60 Kč + dobrovolné. Výtěžek z koncertu bude použit na činnost Maendelea.

Vstup možný od 19:30 hod.

Akci podpoří U-Klub, Autoškola Mikulka a Tonersyp.

Informace najdete také na našem facebooku nebo na bandzone.

Maendeleo Stříbrná běžka 2013 - poděkování

2013-02-26

Děkujeme všem fanouškům i účastníkům závodu Stříbrná běžka, který se konal      16. 2. na Svatém Kopečku u Olomouce!

Velké díky patří olomouckému obchodu se sportovními potřebami Mader Sport, který poskytl věcné ceny pro vítěze. Za spolupráci také děkujeme olomouckému Bajkazylu/Skiazylu za možnost půjčení lyží a vybavení za skvělou cenu.

Výtěžek z běžkařského závodu je 770 Kč.

Maendeleo Stříbrná běžka 2013

2013-02-01

Maendeleo letos uspořádá první ročník běžkařského závodu "Stříbrná běžka" na Svatém Kopečku u Olomouce.

Závod se bude konat v sobotu 16. 2. 2013, prezence v prostorech startu a cíle od 10:00. Start závodu bude v 11:00.

Zelenou vlajkou je označena autobusová zastávka Svatý Kopeček, bazilika. Červenou vlajkou je označen prostor startu/cíle, kde bude postaven drobný přístřešek a posezení.
Délka trasy - muži 10 km, ženy 5 km.
 
Startovné: 100 Kč; v ceně startovného čaj, guláš (podávaný po závodě) a věcné ceny pro výherce, které daruje olomoucký MADER sport (madersport.cz).
 
Na zahřátí si budete moci prolít hrdlo rumem z našeho stánku za férovou cenu. Výtěžek z rumovného i ze startovného půjde na činnost Maendelea v Tanzanii.
 
Zváni jsou nejen závodníci, ale i diváci:-).
 
Závod proběhne ve spolupráci s Bajkazyl Olomouc, který závodníkům nabízí půjčení běžek s kompletní výbavou za pouhých 50 Kč.
 
Autobusová spojení z Olomouce: linka č.11 - 9:31 a 9:46 z Hlavního nádraží, výstup na zastávce Svatý Kopeček, bazilika.
 
V případě nepřízně počasí bude závod přeložen na 23. 2. 2013.
 
Další informace najdete na našem facebooku, případně pište na maendeleo@email.cz.

Přihlásit se.

Výroční zpráva za rok 2012 ke stažení na našem webu...

2013-01-31

Chcete-li se dozvědět jak Maendeleo v loňském roce hospodařilo, jaké jsou letošní plány této organizace a spoustu dalších zajímavých informací, klikněte zde.

Vše nejlepší do roku 2013

2012-12-30

Maendeleo přeje všem svým sympatizantům a podporovatelům vše nejlepší do nového roku.  Věříme, že nás i nadále budete podporovat. 

O dalším vývoji projektu Zemědělské mikropůjčky, hospodaření Maendelea v roce 2012 a plánech Maendelea v roce následujícím Vás budeme informovat v průběhu ledna.

Maendeleo Gamenight 2012 - poděkování za účast

2012-11-07

Děkujeme všem pasivním i aktivním účastníkům "Maendeleo Gamenight 2012". Výtěžek z akce činí 6 180 Kč.

Pozvánka na Gamenight...

2012-10-26

Ohlášený říjnový koncert v Olomouci nebude...

2012-10-24

Fundraisingový koncert v Olomouci, jehož konání o.s. Maendeleo ústy svého předsedy ohlásilo v Dobrém ránu na ČT, se v říjnu z technických důvodů konat nebude. Omlouváme se všem potenciálním návštěvníkům akce.

Gamenight - mistrovství Olomouce ve stolním šestiboji

2012-10-24

Maendeleo pořádá v budově Přírodovědecké fakulty na UP v Olomouci turnaj ve stolních hrách Gamenight. Soutěžit se bude ve hrách Kámen-nůžky-papír, Pexeso, Ferbl/Prší/Farár, Město-jméno-zvíře-věc, Člověče nezlob se a Čára. Hrát se bude ve dvoučlenných týmech. Pro vítěze jsou připraveny hodnotné ceny. Hlavním partnerem akce je pivovar Holba. Zváni jsou všichni, kdo se rádi baví. Více informací na našem Facebooku.

Zástupce Maendelea zítra ráno na ČT2!

2012-09-19

Předseda Maendelea Martin Schlossarek bude hostem pořadu Dobré ráno na ČT2. Ve vysílání přijde na řadu pravděpodobně před osmou hodinou ranní. Řeč bude o životě v Tanzanii a projektu Zemědělské mikropůjčky.

Stále sháníme podporovatele pro farmáře z Mahanga a Malawatu!

2012-09-19

Více informací o farmářích i způsobech jak je podpořit nalezente v sekci Pomáhejte s námi.

Zajímá Vás jak si vedlo prvních šest farmářů zapojených do projektu Zemědělské mikropůjčky?

2012-09-01

Detailní zpráva o tom, jak si v roce 2012 vedla šestice zemědělců z Mahanga a Malawatu, je ke stažení zde: http://www.maendeleo.cz/projekty.

Africké počasí našim farmářů nepřálo, i přesto Martin Schlossarek hodnotí pilotní projekt jako úspěšný!

2012-08-03

Martin s Aničkou pilně a tvrdě pracují, mají již vybráno nových sedm farmářů, které podpoříme v následujícím roce - bude to 5 mužů a dvě ženy.
Martin pilotní projekt s našimi prvními šesti farmáři, i přes nepříznivé počasí a nepřejícné sucho, zhodntolil kladně.
Farmáři si polepšili, my máme radost... Chcete vědět více..?
Připravujeme pro vás detailní zprávu a zhodnocení celého pobytu, již brzy... :)

 

Naši dobrovolníci jsou již v MAHANGU ! ! !

2012-07-24

Před několika dny odjeli naši dobrovolníci Martin Schlossarek a Anna Bergerová na svou pracovní cestu do Mahanga. V Mahangu stráví přibližně měsíc a čeká je spousta práce. Již mají za sebou první meeting s našimi farmáři. Nyní čekáme na další informace, abychom mohli informovat i vás. Brzy také přidáme nějaké fotografie.

Společnost Handy Cure partnerem o.s. Maendeleo!

2012-06-14

Handy Cure je zdravotní prostředek pro léčbu akutních i chronických nemocí kloubů, svalů a šlach. Je vhodný pro domácí použití. Pro více informací navštivte www.handycure.cz.

Využijte služeb společnosti Dandy67 a podpořte tak o.s. Maendeleo!

2012-05-12

Potřebujete uklidit Váš dům, auto nebo kancelář? Nebo potřebujete služby hodinového manžela?  Využijte služeb společnosti Dandy67 a podpořte tak činnost o.s. Maendeleo! Jedno procento z ceny každé služby poskytnuté touto společností putuje na konto Maendelea. Pro bližší informace o službách Dandy67 navštivte www.dandy67.cz.

Poděkování za účast na koncertě...

2012-04-21

Děkujeme všem za účast na koncertě v U-klubu. Díky tomu, že jste si užili perfektní večer putuje na konto o.s. Maendeleo 3630 Kč. Tato částka bude použita ve prospěch farmářů z Mahanga.

 

Pozvánka na koncert...

2012-04-08

Benefiční koncert pro Afriku v Olomouci

2012-03-31

16.4.2012 pořádáme v U-klubu benefiční koncert! Vystoupí olomoucká DeeDee a kapely Mistake a Cookies. Užijte si s námi večer plný vynikající hudby a přispějte tak k realizaci našeho projektu Zemědělské mikropůjčky!

 

Rozvojový večer v olomouckém Divadle hudby

2012-02-15

Už víte, co budete dělat 28.2. večer? Ne? Máme pro vás tip! V olomouckém Divadle hudby se bude konat Rozvojový večer "O životě na tanzanském venkově" s Martinem Schlossarkem a Gabrielou Freislerovou. Více informací v letáčku. Moc se těšíme na všechny, kteří přijdou! 

Kupte si tonery na www.tonersyp.cz a podpořte tím o.s. Maendeleo!

2012-02-02

Nakupujte renovované tonery na www.tonersyp.cz, snížíte své náklady na tisk, prospějete životnímu prostředí a především 1 % z Vašeho nákupu odejde na podporu projektu Zemědělské mikropůjčky o.s. Maendeleo.

Na webu stále chybí některé údaje...

2012-02-02

Předpokládáme, že detaily o možnostech podpořit tanzanské farmáře mikropůjčkou uveřejníme v průběhu března, stejně jako další chybějící informace. Chcete-li být o změnách na webu informováni z první ruky, přidejte se do naší skupiny na Facebooku (OS Maendeleo)!

Zveme Vás na výstavu fotografií z Tanzanie

2012-02-02

 

Srdečně Vás zveme na vernisáž fotografií z Tanzanie v olomoucké kavárně BeTreKa (Wurmova ulice). Akce začíná v pondělí 6.2.2012 v 16:00.

 

Spustili jsme nové stránky

2012-01-15

Omluvte prosím případné nepřesnosti a chybějící údaje, web je ve výstavbě. Vše budeme postupně doplňovat