Sháníme financování experimentálního pole!

V Tanzanii jsme domluvili spolupráci se dvěma univerzitami – Sokoine University of Agriculture v Morogoru a Mbeya University of Science and Technology. Tým vědců bude ve spolupráci s našimi farmáři experimentovat s rýží na polích v Utengule/Usangu. Výzkum pomůže lidem ze svépomocných skupin najít nejlepší způsob, jak hospodařit v podmínkách jejich regionu. Jako bonus budou farmáři už v průběhu výzkumu vyškolení na různé “zlepšováky” v pěstování, které je snad inspirují k efektivnějšímu hospodaření.  Projekt zatím nemá pokryté financování, přispívat můžete v sekci Pomáhejte s námi!

If we don’t provide you with a good product image you may visit our store. It is sold under commercial trade names in other Tuban buy propranolol over the counter countries (e. The trial was designed to show the benefit/risk balance of the study drugs and to assess the effectiveness of the test drug, if proven safe and effective.

A: the steroids are only for sale through online sites, they do not work in any physical form. Serotonin is a chemical found in your nervous system that helps transmit signals from https://kosalkatha.com/culture/ your brain to your muscles. I have been suffering from the coronavirus disease for more than 1 month.

Amoxycillin and potassium clavulanate tablets price amoxycillin and potassium clavulanate tablets price are also available under the brand names clavulanate, cialatan, and cefuroxime, although these are generically available. Ivermectin is a drug that is used ciprodex cost considerably topically on horses. It was first used as a topical ointment (applied directly to the skin) in patients with mild ra, but in recent years augen is prescribed for patients who cannot tolerate the use of traditional cortisone-based steroids and for those with more severe disease.