nezisková organizace, pomoc ke svépomoci, TanzanieNáš tým

MARTIN SCHLOSSAREK (*1988)
předseda a zakladatel / projekt v Tanzanii a fundraising / schlossarek.m(at)maendeleo.cz

Martin Schlossarek

Je doktorand na katedře rozvojových studií na PřF Univerzity Palackého v Olomouci. Do Tanzanie jel poprvé v roce 2011 s cílem zpracovat případovou studii o příčinách a důsledcích chudoby v okrsku Utengule/Usangu. V oblasti strávil tři měsíce a kromě toho, že provedl výzkum, navrhl také projekt Zemědělské mikropůjčky. Do něj se ještě téhož roku zapojilo šest farmářů a dohled nad ním převzalo nově založené sdružení Maendeleo. Od té doby jezdí do Tanzanie každé léto a neustále vymýšlí, jak projekt dále vylepšit. Od roku 2018 se stal jedním z garantů evaluace v organizaci Schola Empirica. Martin mluví plynně anglicky, obstojně svahilsky a prachbídně francouzsky.

ZUZANA BŘEHOVÁ (*1991)
místopředsedkyně výkonného výboru / projekt v Tanzanii a PR / brehova.z(at)maendeleo.cz

Zuzana Břehová

Absolventka oboru Mezinárodní rozvojová studia na PřF Univerzity Palackého v Olomouci. Zajímá se o efektivitu rozvojové spolupráce a o rozvojovou antropologii. Baví ji focení, příroda, učit se jazyky a ve volném čase se věnuje zvířatům a procesům jejich myšlení. Zuzka se k Maendeleu přidala v druhé polovině roku 2012, pro práci v neziskovce se hodně nadchla a přinesla spoustu pozitivní pracovní energie. V Tanzanii byla poprvé v roce 2013 a od té doby se tam pravidelně vrací. Aktuálně pracuje jako koordinátorka humanitární mise Člověka v tísni v Demokratické republice Kongo. Zuzka plynně ovládá angličtinu, domluví se francouzsky a na základní úrovni komunikuje svahilsky.

KATEŘINA MEJSNAROVÁ (*1993)
tajemnice a členka výkonného výboru / propagace a komunikace / mejsnarova.k(at)maendeleo.cz

Kateřina Mejsnarová

Studentka rozvojových studií na PřF UP v Olomouci. V Maendeleu dobrovolničí od roku 2013 a od začátku je to jejím velkým koníčkem. Vždy ji něco táhlo do Afriky a v létě 2015 se jí sen splnil, když se nejprve s Maendeleem podívala do Tanzanie, a pak pokračovala do Malawi, kde navázala spolupráci s další neziskovou organizací. V létě 2016 se opět s radostí vrátila do Tanzanie. Ve volném čase Kačku baví "práce" s lidmi, především plavání a pobyty s hendikepovanými a obecně s dětmi - od letošního roku se v rámci organizace Schola Empirica podílí na vzdělávácím projektu "Učíme se podnikavosti", který je určen pro ty nejmenší. Kačka mluví anglicky, má základy němčiny, španělštiny a svahilštiny.

ADÉLA HEMELÍKOVÁ (*1995)
členka výkonného výboru / propagace a fundraising / hemelikova.a(at)maendeleo.cz

Adéla Hemelíková

Studentka bakalářského oboru Mezinárodní rozvojová studia na PřF Univerzity Palackého v Olomouci. K Maendeleu se přidala na podzim v roce 2014 spolu s Renčou. Pro Maendeleo chystá hlavně akce pro veřejnost a stará se o fundraising. Adél nejraději lyžuje, jezdí na koni nebo chodí po horách. Miluje cestování, ale vždycky se ráda vrací domů do Krkonoš. Mluví plynně anglicky a francouzsky, má slušné základy španělštiny.
RENÁTA MATOVÁ (*1995)
členka výkoného výboru / účetnictví / webovky / matova.r(at)maendeleo.cz

Renáta Matová

Studuje obor Mezinárodní rozvojová studia na PřF Univerzity Palackého v Olomouci. V Maendeleu dobrovolničí od roku 2014. Pochází ze slovenského Nového Mesta nad Váhom. Renča má ráda turistiku a cestování, a neustále jí to táhne do hor. Jejím snem je pracovat u Horské služby. V Maendeleu má na starost správu financí a úpravu webových stránek. Renča mluví plynně anglicky i španělsky a má základy ruštiny a arabštiny.
BARBARA HUDCOVÁ (*1993)
předsedkyně dozorčí rady / propagace a komunikace / hudcova.b(at)maendeleo.cz

Barbara Hudcová

Studuje Mezinárodní rozvojová studia na Přf Univerzity Palackého v Olomouci. V Maendeleu dobrovolničí od roku 2013 a baví ji to čím dál víc. Stará se hlavně o komunikaci a psaní všeho možného i nemožného. Barčiným velkým koníčkem je cestování: několik měsíců pobývala třeba v Katalánsku, Helsinkách nebo v Tanzanii. Baví ji také práce s dětmi a mládeží, ať už ve skautu či na adaptačních pobytech pro středoškoláky. Ve volném čase se ráda vydává s přáteli na túru do hor na projížďku na kole. Plynně mluví anglicky a španělsky a ovládá základy svahilštiny.


PETRA ORAVCOVÁ (*1994)
členka spolku / administrativa / oravcova.p(at)maendeleo.cz

Petra Oravcová

Je studentkou oboru Mezinárodní rozvojová studia na PřF Univerzity Palackého v Olomouci. K Maendeleu se oficiálně přidala v druhé polovině roku 2015, ale už dávno předtím nám ráda vypomáhala na nejrůznějších akcích i prezentacích pro veřejnost. V Maendeleu se nám stará o administrativu, což znamená, že je naše pravá ruka. Peťa ráda praktikuje jógu a sportuje. Jejím koníčkem je také lezení a túry v horách. Domluví se plynně anglicky a má základy francouzštiny.MICHAL PŘECECHTĚL (*1985)
fundraiser / organizátor Gamenightu / info(at)maendeleo.cz

Michal Přecechtěl

Absolvent Mezinárodních rozvojových studií na PřF Univerzity Palackého v Olomouci a úspěšný podnikatel obchodující nejen s recyklovanými tonery (společnost Tonersyp). Mimopracovně se Michal kromě Maendelea angažuje také v ochraně přírody v rámci hnutí Duha, kde je dobrovolník, který má na starosti fotopasti na severní Moravě a ve Slezsku. V rámci Maendelea má na starosti pořádání fundraisingových akcí, především Gamenightu.


MICHAEL SIMWABA (*1964)
spoluzakladatel a místní „taťka“ Maendeleo dobrovolníků / rádce

Michael Simwaba

Michael je svým povoláním středoškolský učitel angličtiny a literatury ve městě Mbeya. Je to sečtělý, ambiciózní a aktivní člověk, který rád motivuje k dobrým a velkým věcem všechny okolo sebe, včetně dobrovolníků Maendelea. :-) V roce vzniku Maendelea (2011) se potkal s Martinem v Tanzanii a pro vznikající projekt se nadchnul. Dodnes je neodmyslitelnou oporou. Za své „služby“ a pomoc organizaci a dobrovolníkům nikdy nechtěl žádnou odměnu, vše dělá podle svého nejlepšího vědomí a svědomí ve svém volném čase. Michael má dva syny a jednu dceru, o svou velkou rodinu se stará zodpovědně, kvalitní vzdělání jeho dětí je pro něj stejně důležité jako postarat se o své rodiče.

SUZANA JACKOBO (*1984)
předsedkyně partnerské organizace Wakulima Maendeleo Group

Suzana Jackobo

Suzana je do projektů Maendelea zapojená od roku 2013, nepřímo se ale zapojila už o dva roky dříve - členem první svépomocné skupiny podpořené Maendeleem byl v roce 2011 její manžel Edgar. Během let se Suzana propracovala mezi přirozené lídry farmářů spolupracujících s naší organizací. Když založili na sklonku roku 2016 farmáři vlastní sdružení Wakulima Maendeleo Group, byla zvolena do jejich čela. Suzana ráda vaří a je starostlivou maminkou čtyř dětí. Nejstarší je Scholastica, která má moc ráda školu, stejně jako Jeremiah Sarah. Nejmladší Rosemary je zatím ráda, že začala chodit :-).