nezisková organizace, pomoc ke svépomoci, TanzanieNáš tým

MARTIN SCHLOSSAREK (*1988)
předseda a zakladatel / projekt v Tanzanii a fundraising / schlossarek.m@maendeleo.cz

Martin Schlossarek

Je doktorand na katedře rozvojových studií na PřF Univerzity Palackého v Olomouci. Do Tanzanie jel poprvé v roce 2011 s cílem zpracovat případovou studii o příčinách a důsledcích chudoby v okrsku Utengule/Usangu. V oblasti strávil tři měsíce a kromě toho, že provedl výzkum, navrhl také projekt Zemědělské mikropůjčky. Do něj se ještě téhož roku zapojilo šest farmářů a dohled nad ním převzalo nově založené sdružení Maendeleo. Od té doby jezdí do Tanzanie každé léto a neustále vymýšlí, jak projekt dále vylepšit. Martin mluví plynně anglicky, obstojně svahilsky a prachbídně francouzsky.

GABRIELA FREISLEROVÁ (*1986)
místopředsedkyně a spoluzakladatel / fundraising / freislerova.g@maendeleo.cz

Gabriela Freislerová

Absolventka oboru Mezinárodní rozvojová studia na PřF Univerzity Palackého v Olomouci, její současnou domovinou je Ostrava. Gabka byla v Tanzanii v roce 2011 společně s Martinem. Na konci tříměsíčního pobytu dali hlavy dohromady a po návratu do Česka založili občanské sdružení Maendeleo. Baví ji cestovat – hlavně do hor, fotit a nedá dopustit na svou psí fenku, boxerku Megi. Gabču sice táhne srdce více do Asie a na Kavkaz, ale na český ani tanzanský tým Maendelea nedá dopustit. Gabi mluví plynně anglicky, domluví se německy a má základy španělštiny.


ZUZANA BŘEHOVÁ (*1991)
členka výkonného výboru / projekt v Tanzanii a PR / brehova.z@maendeleo.cz

Zuzana Břehová

Absolventka oboru Mezinárodní rozvojová studia na PřF Univerzity Palackého v Olomouci. Zajímá se o efektivitu rozvojové pomoci a spolupráce a o rozvojovou antropologii. Baví ji focení, příroda, učit se jazyky a ve volném čase se věnuje zvířatům a procesům jejich myšlení. Zuzka se k Maendeleu přidala v druhé polovině roku 2012, pro práci v neziskovce se hodně nadchla a přinesla spoustu pozitivní pracovní energie. V Tanzanii byla poprvé v roce 2013 a od té doby se tam pravidelně vrací. Zuzka plynně ovládá angličtinu, domluví se francouzsky a na základní úrovni komunikuje svahilsky.

BARBARA HUDCOVÁ (*1993)
předsedkyně dozorčí rady / propagace a komunikace / hudcova.b@maendeleo.cz

Barbara Hudcová

Studuje Mezinárodní rozvojová studia na Přf Univerzity Palackého v Olomouci. V Maendeleu dobrovolničí od roku 2013 a baví ji to čím dál víc. Stará se hlavně o komunikaci a psaní všeho možného i nemožného. Barčiným velkým koníčkem je cestování: několik měsíců pobývala třeba v Katalánsku, Helsinkách nebo v Tanzanii. Baví ji také práce s dětmi a mládeží, ať už ve skautu či na adaptačních pobytech pro středoškoláky. Ve volném čase se ráda vydává s přáteli na túru do hor na projížďku na kole. Plynně mluví anglicky a španělsky a ovládá základy svahilštiny.


KATEŘINA MEJSNAROVÁ (*1993)
místopředsedkyně dozorčí r. / propagace a komunikace / mejsnarova.k@maendeleo.cz

Kateřina Mejsnarová

Studentka Mezinárodních rozvojových studií na PřF UP v Olomouci. V Maendeleu dobrovolničí od roku 2013 a od začátku je to jejím velkým koníčkem. Vždy ji něco táhlo do Afriky a v létě 2015 se jí sen splnil, když se nejprve s Maendeleem podívala do Tanzanie, a pak pokračovala do Malawi, kde navázala spolupráci s další neziskovou organizací. V létě 2016 se opět s radostí vrátila do Tanzanie. Ve volném čase Kačku baví "práce" s lidmi, především plavání a pobyty s hendikepovanými a obecně s dětmi, lezení, cestování a túry po horách. Olomoucké ulice ráda brázdí na koloběžce. Kačka mluví anglicky, má základy němčiny, španělštiny a svahilštiny.

ADÉLA HEMELÍKOVÁ (*1995)
členka spolku / propagace a fundraising / hemelikova.a@maendeleo.cz

Adéla Hemelíková

Studentka bakalářského oboru Mezinárodní rozvojová studia na PřF Univerzity Palackého v Olomouci. K Maendeleu se přidala na podzim v roce 2014 spolu s Renčou. Pro Maendeleo chystá hlavně akce pro veřejnost a stará se o fundraising. Adél nejraději lyžuje, jezdí na koni nebo chodí po horách. Miluje cestování, ale vždycky se ráda vrací domů do Krkonoš. Mluví plynně anglicky a francouzsky, má slušné základy španělštiny.
RENÁTA MATOVÁ (*1995)
členka spolku / účetnictví / webovky / matova.r@maendeleo.cz

Renáta Matová

Studuje obor Mezinárodní rozvojová studia na PřF Univerzity Palackého v Olomouci. V Maendeleu dobrovolničí od roku 2014. Pochází ze slovenského Nového Mesta nad Váhom. Renča má ráda turistiku a cestování, a neustále jí to táhne do hor. Jejím snem je pracovat u Horské služby. V Maendeleu má na starost správu financí a úpravu webových stránek. Renča mluví plynně anglicky i španělsky a má základy ruštiny a arabštiny.
PETRA ORAVCOVÁ (*1994)
členka spolku / administrativa / oravcova.p@maendeleo.cz

Petra Oravcová

Je studentkou oboru Mezinárodní rozvojová studia na PřF Univerzity Palackého v Olomouci. K Maendeleu se oficiálně přidala v druhé polovině roku 2015, ale už dávno předtím nám ráda vypomáhala na nejrůznějších akcích i prezentacích pro veřejnost. V Maendeleu se nám stará o administrativu, což znamená, že je naše pravá ruka. Peťa ráda praktikuje jógu a sportuje. Jejím koníčkem je také lezení a túry v horách. Domluví se plynně anglicky a má základy francouzštiny.BARBORA ŽÁČKOVÁ (*1990)
členka dozorčí rady / překlady do angličtiny / info@maendeleo.cz

Barbora Žáčková

Absolventka Mezinárodních rozvojových studií na PřF Univerzity Palackého v Olomouci. Zajímá se hlavně o zelenou ekonomii a související politiky v rozvojových zemích. Těmito tématy se zabývala i na svém studijním pobytu v Norsku. Má zkušenosti s prací na projektových žádostech v České rozvojové agentuře, k praxi v oboru rozvojové pomoci a sociálního podnikání se dostala na Filipínách. Maendeleu pomáhá příležitostně s překlady a dohlíží na činnost organizace. Barča mluví anglicky a domluví se španělsky.


MICHAL PŘECECHTĚL (*1985)
fundraiser / organizátor Gamenightu / info@maendeleo.cz

Michal Přecechtěl

Absolvent Mezinárodních rozvojových studií na PřF Univerzity Palackého v Olomouci a úspěšný podnikatel obchodující nejen s recyklovanými tonery (společnost Tonersyp). Mimopracovně se Michal kromě Maendelea angažuje také v ochraně přírody v rámci hnutí Duha, kde je dobrovolník, který má na starosti fotopasti na severní Moravě a ve Slezsku. V rámci Maendelea má na starosti pořádání fundraisingových akcí, především Gamenightu.


MICHAEL SIMWABA (*1964)
spoluzakladatel a místní „taťka“ Maendeleo dobrovolníků / rádce

Michael Simwaba

Michael je svým povoláním středoškolský učitel angličtiny a literatury ve městě Mbeya. Je to sečtělý, ambiciózní a aktivní člověk, který rád motivuje k dobrým a velkým věcem všechny okolo sebe, včetně dobrovolníků Maendelea. :-) V roce vzniku Maendelea (2011) se potkal s Martinem v Tanzanii a pro vznikající projekt se nadchnul. Dodnes je neodmyslitelnou oporou. Za své „služby“ a pomoc organizaci a dobrovolníkům nikdy nechtěl žádnou odměnu, vše dělá podle svého nejlepšího vědomí a svědomí ve svém volném čase. Michael má dva syny a jednu dceru, o svou velkou rodinu se stará zodpovědně, kvalitní vzdělání jeho dětí je pro něj stejně důležité jako postarat se o své rodiče.

GEOFREY MLAWA (*1980)
tanzanský dobrovolník / foto a video reportáže / komunikace s ČR

Geofrey Mlawa

Geofrey je náš hlavní tanzanský spolupracovník. Do projektu vstoupil v roce 2013 na doporučení Michaela, který věcem okolo Maendelea nezvládal věnovat dost času. Geofrey je též středoškolský učitel, vyučuje rozvojovou problematiku a svahilštinu. Geofrey umí perfektně hovořit kmenovým jazykem Kisangu, kterým ve svých domovech hovoří většina podpořených farmářů. Pro spolupráci a vztahy s farmáři je to společně se znalostí tradic a kultury místních velká výhoda. Geofreyho velkým koníčkem se stalo fotografování. V roce 2013 se přestěhoval do vlastního domku, kde nadšeně chová kačeny a slepice. Zatím žije sám, ale podle jeho slov si plánuje najít ženu příští rok :-)).