nezisková organizace, pomoc ke svépomoci, TanzanieNaše filozofie pomoci

Pomáháme tam, kde je potřeba
Podle OSN se Tanzanie řadí do skupiny nejchudších zemí světa. Největší bída panuje především ve vnitrozemských venkovských oblastech. O tom, jak vnímáme chudobu z vlastních zkušeností ve vesnicích planiny Usangu, kde působíme, si můžete přečíst na blogu našich dobrovolníků.

Pomáháme drobným farmářům…
... a jsme na to hrdí! Drobní farmáři jsou klíčem k řešení chudoby a hladu. Stále ještě tvoří většinu populace rozvojových zemí a navíc jsou mimořádně pracovití. O významu drobných farmářů pro boj s chudobou v Africe si můžete více přečíst v jedné z analýz Glopolisu.

Věříme v lidi, se kterými pracujeme
Lidé z Usangu jsou chudí, ale ne neschopní či bezmocní. Nepotřebují dary z Evropy. Potřebují jen příležitost a impulz k tomu ukázat, co v nich je. Právě to se jim Maendeleo snaží zajistit.

Za lidi mluví činy
Pomoc si zaslouží chudí lidé, kteří jsou aktivní, pracovití a čestní. Bez ohledu na jejich kmenovou příslušnost nebo víru.

Jak můžete pomoci aktivním, pracovitým a čestným lidem z Tanzanie společně s Maendeleem? Navštivte sekci Pomáhejte s námi.

Našim cílem je pomáhat, ne půjčovat
Jedním z hlavních nástrojů, který používáme, jsou mikropůjčky. Nejsme však mikrofinanční instituce ani banka. Jsme nezisková organizace v pravém slova smyslu, celý program pomoci i podmínky mikropůjček jsou nastaveny tak, aby skutečně pomáhaly. Lidé jsou pro nás vždy prvním místě.

Od roku 2011 jsme mikropůjčkou podpořili více než dvě stě lidí. Podívejte se, jací lidé se v předchozích letech do projektu zapojili.

Pracujeme koncepčně
Podpora farmářům není nárazová, ale dlouhodobá a systematická. Víme, že v jedné oblasti nemůžeme působit donekonečna. Proto do vedení projektů postupně zapojujeme prověřené tanzanské dobrovolníky a úspěšné farmáře.

Jsme kompetentní a motivovaní
Jsme studenti a absolventi vysokoškolského oboru, jehož cílem je vychovávat budoucí rozvojové pracovníky. Neustále se učíme a vylepšujeme náš program pomoci. V to, co děláme, věříme.